• duke
    #39
    "Mesélhetnél nekem erről a rohamléptékben fejlődésből, amikor egyértelmű, hogy szándékosan visszatartják az akkuk fejlesztését, hogy jó ideig ne jelentsen veszélyt az olajiparnak."

    Igazan valoban csak az elmult 3-5 evben indult be fejlesztes addig inkabb csak nehany nagy ceg szinte csak hobbibol fejlesztgetett neha.
    Nem fogom most megkeresni, de az elmult 2-3 evben kb 100 hirt olvastam a vilag minden reszerol a legkulonbfele akkulator fejlesztesrol. Rengeteg bejelentes volt nagy cegektol, egyetemektol, kutatointezetekbol. A trend szerintem egyertelmu, mernokok, kutatok ezrei foglalkoznak napi 24 oraban az akkuk fejlesztesevel, a vilag minden tajan, es ez nehany ev mulva eredmenyre fog vezetni.
    Kedvenc peldam a nanotechnologias szuperkondik "esete". Kb 5-6 eve jelentek meg es egyik naprol a masikra hirtelen szazszorosara not a kondenzatorok kapacitasa.
    Az akkuknal azert nem varhato ekkora ugras,de 10-20 szoros kapacitas novekedes siman elkepzelheto az elkovetkezo 3-5 evben.