Shogun 2 Total War
  • CamelX
    #2182
    Nekem Hojo-val eddig 2 hosszú kampányból egyszer sem sikerült nyernem. Egyszerűen nem tudom kihasználni a klán adottságait, a gránát hajítók is csak a várvédelemnél okoznak nagyobb mészárlást, a mangonelek meg úgy használhatatlanok ahogy vannak. Várfalat még csak bezúzzák hogy ha 1 pontra koncentrálom a lövést, de azt is csak akkor amikor már majdnem kifogy a naftájuk, és a sziklafalat így is úgy is meg kell mászni. Erősebb ostromgépet nem volt alkalmam kifejleszteni, mert a praktikusság elve arra sarkallt hogy inkább szamurájokra gyúrjak, mert erőssen szorongattak ellenek minden oldalról. A taktikám az volt, hogy kiterjesztem a birodalmam észak felé, hogy ott már senki ne zaklasson. Ez sikerült is, de nem láttam túl sok előnyét, mert hatalmas méretűek a tartományok arra, és ez megnehezíti a csapatmozgatást. Arra jó volt, hog feltápoljak egy fullos sereget és elfoglaljam Kyoto-t, de a Chosokabe partra szállt az említett óriás területű északi hátországba és védelem nélkül kicsinálta a birodalmam belülről.

    Azért ha van valakinek nyerő Hojo taktikája azt szívesen olvasnám, főleg ha tudja valaki hasznosítani az ostromgép tudásukat, mert az a dolog ami szimpatikussá tette őket a szememben. Empire-ben is arra gyúrtam mindig hogy a Maratha-k gigász ágyújával terrorizáljam a népet :)