Shogun 2 Total War
  • Gubo79
    #183
    "1000 katonai egyenruha - A világ katonai viseletei a kezdetektől napjainkig" Na, ezt a könyvet tudom ajánlani mindenkinek, aki továbbra is azt vallja, hogy az egyforma egységek a XVIII. sz., a "kor sajátossága" volt!!! Ez: HÜLYESÉG!!! El kéne már felejteni! Egész egyszerűen a készítők úgy csinálták meg az Empire-t is, mint az összes eddigi total wart (minél újabb részről beszélünk, annál inkább): elnagyoltan, egy bétát adtak ki gyak.lag, és ezekből a lelkes modolók készítettek nagyszerű játékokat! Én imádom a total warokat, az első shogun kivételével az összessel játszottam rengeteget, de - férfiasan bevallom, tessék, lehet megkövezni - pl. a Rome és a Medieval 2 "gyári" változata egyszerűen játszhatatlan volt számomra!!! Modokkal pedig szenzációs...
    Szóval a lényeg: nézzétek meg a DMUC modot az Empire-hoz, vagy a fenti könyvet, és rájöttök, mennyire nem voltak akkor egyformák az egységek! Nem kell az "alkotók" baromságát védeni azzal, hogy ideológiát gyártotok rá, mért nem voltak képesek elsőre 1-1 jó játékot összerakni...
    Ha meg vki mindenképpen ragaszkodik ehhez az "egyforma egységek a kor sajátossága" elmélethez, hát nézzen már utána: ezt max. a XIX. sz. második feléről nmondhatjuk el, akkor sem általános jelleggel!