Műszaki manager szak
  • Hugh Hefner
    #51
    én oda járok, mire vagy kíváncsi?

    ne hallgass az sg-n évek óta burjánzó infosokra, banális nagy hülyeségeket képesek írni...

    csak hogy az alattam lévőre reagáljak, a projektmenedzsment, meg úgy általában a menedzsment szakmákban nem kell elmélyült szakmai tudás, azt úgy hívják, hogy mérnök. sőt, sok helyen kifejezetten nem szeretik, ha mérnökből lesz menedzser, hiszen nem fogja feloldani (a bme infosokbol kiindulva csökkent agyi képessége miatt) a félrehúzást

    csak hogy a bme mm-ről beszéljek, egy ritka ügyesen elbaszott szak... a gazdasági részét majdnem végigtanulod a gazdálkodás menedzsmentesekkel, csak az olyan dolgok helyett, hogy vezetői számvitel, ökonometria, stb, te matek3-at, vegyipari és biomérnöki műveleteket, gépészeti rendszereket, ilyesmiket tanulsz. van ahol konkrétan van értelme, van ahol semmi, mert pl műszaki mechanika c. tárgyban van dinamika1-2, statika és szilárdásgtan, ez 4 tárgy, nyilván nem adják le értelmesen. gépészeti rendszerekből pl már komikusan sokszor buktam meg (ma is), mert csak oda van baszva az egész anyag, képletekkel, de semmi számolás, vagy hogy tudd hova kötni, vagy ilyesmi, csak magold be. nyilván nem megy, ha menne, akkor jogra mentem volna. szóval ilyen téren tényleg egy elbaszott szakma. ráadásul bsc/msc vel kitörölheted a segged, mert külföldre nem mehetsz műszaki menedzserrel (ami különösen vicces, mert itthon [kifejezetten a mérnökök hörgése miatt] nem nagyon ismerik ezt a szakmát (mondjuk most voltam állásinterjún, és ott keresnek ilyet), külföldön meg sok emberrel beszéltem, aki mondta, hogy erre bizony szükség van, keresik is, és meg is becsülik, hiszen egy értelmesen működő vállalatnál, ahol nem a haver mérnök spanja a vezető, ott bizony szükség van olyan emberre, aki rendelkezik mind a két szemlélettel)

    de hogy őszinte legyek, ha már egy picit is húz valahova a szíved, a gazdaság, vagy valamilyen mérnök szak felé, akkor oda menj, én már megbántam hogy ide jöttem, csak már mindjárt végzem...