• danesz234
    #4
    Nem tudom én a térfigyelő kamerákkal egyetértek csak ezekkel a kielemző progikkal nem nagyon.Mert addig amíg tényleg bűncselekmények felkutatásáért van kint addig okés a dolog. De mások életébe ne kutassanak. Mert tényleg vannak olyan helyek ahol szükséges meg visszarettentő is hogy kint van. De ez hogy a fület vagy az íriszt vizsgálják mondva hogy az én érdekemet szolgálja nem nagyon látom be. Amerikában is most van egy úgynevezett fekete lista amire bárki felkerülhet ha terrorista gyanús dolgot állapít meg nála a rendszer és mindezt bírói engedély nélkül !!! Volt is felháborodás mikor egy 8éves vagy talán még fiatalabb kisfiút is felraktak erre a listára. Na most a másik meg az hogy eddig senki nem csinált olyan programot vagy rendszert ami tökéletes lenne. És ki dönt el ki terrorista vagy ki nem és mi van ha a szoftver meghibásodik ártatlan embereket hurcolnak meg ok nélkül. Szerintem itt van a rendszer gyenge pontja. És tényleg szomorú hogy egyre inkább közeledik az Orwell-i világkép amiben én nem biztos hogy szívesen élnék.