Ulkesh#123
"Az apple fanboyokról meg annyit, hogy itt az egyik képviselőjük megmagyarázta nekem hogy hülye vagyok, mert bizony a windows (7-sem), nem tudja a cpu magok között szétosztani a folyamatokat (tehát van 50 folyamat és mind az 1. magon megy szerinte), CSAK olyan folyamat mehet 2. magon ami többszálúan van megírva, és a program kezeli mert a vindóz ugye nem tudja :D
És emellett még azt is elmondta hogy az osx olyan fejlett, hogy 1 szálú programot egyszerre több magon tudja futtatni (tehát hogy többszálúsítja) :)
És az i7-es procikban lévő turbo boostot azért találták ki intelék, mert a vindóz ugye csak 1 magot tud terhelni."
Ismét ezen a baromságon lovagolsz úgy, hogy fingod nincs arról, hogy mit mondtam.
No akkor még egyszer, adott egy alkalmazás ami több processzt futtat, a Windows az összes proceszt mivel egy alkalmazáshoz tartoznak jó eséllyel egy magra terheli rá, ha több programot futtatsz akkor azokat igen, el tudja osztani, de akkor sem tökéletesen egyenlíti ki a magok között a teljesítményt. Ezért fordulhat elő az a vicces dolog, hogy ugyanaz az alkalmazás akár 20-30%-al lassabban számol Windows 7-en, mint OSX-en. Lehet, hogy szerinted hülye vagyok, mert ez a véleményem, de amíg az általam használt alkalmazások amik több magot is tudnak használni OSX-en gyorsabban dolgoznak ugyanazon a hardveren, addig poénkodhatsz, velem nyugodtan, attól még egy hibásan működő konstrukciót védelmezel.
A turbo boost meg arra való, hogy automatikusan állítja be egy vagy több mag órajelét egy- vagy többszálas alkalmazásokhoz, csakhogy ezt jobb helyeken a processzek átszervezésével hatékonyabban megoldják már évtizedek óta (lásd nagygépes rendszerek, Unixok).