banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • yossarianHUN
    #380209
    "Erre volt a példám, hogy kijön a lottón az 1-2-3-4-5, azt mondaná mindenki, hogy furcsa, hm, de hát bármilyen 5 szám kijöhet, ilyen a véletlen, ezzel küldenék el a csába az összes kétkedőt.

    Ok, következő héten megint kijön az 1-2-3-4-5, mert ilyen a véletlen. Aha, meg a nagy id.óta fejetek ilyen, az ilyen az RNG.

    Na a WG féle RNG kb így működik és a sok tudatlannak, letolják a torkán, hogy ilyen a véletlen. Ja, persze, a mesében."

    Ezzel a példával pont magadat oltottad le, mert annak, hogy a lottón egymás után 26-szor jön ki az 1-2-3-4-5 kombináció, matematikailag ugyanakkora az esélye, mint annak, hogy tök más, látszólag random számsorok. Valószínűségszámítás, középiskolás matematika.

    A gond az, hogy a legtöbb ember hétköznapi fejjel nézi a dolgot, és azt veszi véletlennek, mikor a számoknak látszólag semmi közük nincs egymáshoz. Pedig a véletlen nem ez, legalábbis matematikai értelemben véve, márpedig a játék matematikai algoritmusok alapján számol, nem az alapján, hogy "ha háromszor egymás után jön ki ugyanaz a szám, az már nem lehet véletlen, mercsak nem és kész".

    Ebben csak az az aranyos, hogy egyesek ezt kész tényként kezelik, és kvázi lehülyézik azokat, akik nem hisznek a hókuszpókuszban. Mindezt úgy, hogy - és ez a legviccesebb az egészben - még egyszer nem sikerült értelmesen megmagyaráznia senkinek, hogy miért lenne érdeke a WG-nek a játékba való belenyúlás.




    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2016.09.12. 14:55:30