banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • davidbog
    #323338
    OFF

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez nem olyan fontos. Attól ha valaki megépíti teszem azt a VK72.01-et sok száz kilométerrel arrébb, attól nekem még nem lesz rossz. Ha komolyan gondolja majd specializálódik valamire. Megaztán elsősorban amúgyis magának csinálja, a saját örömére.

    Viszont harckocsi makettek kínálata tényleg egyre jobb, ez köszönhető a WoT-nak is. Rengeteg olyan harcjármű jelent meg 1/35-ben ami létezetett, de a WoT előtt 2-250$-okért lehetett csak hozzájutni: pl IS-4, most meg a Trumpeter jóvoltából ~50 euro. Az Object 279 nehéz harckocsit meg három cég is kínálja 1/35-ben. Mellesleg 1/35-ben a nehéz harcjárművek kínálatának tett nagyon jót a WoT, már nem csak a Tigrisek, KV-k, IS-2-esek és ezek páncélvadász verziói vannak.

    A minőség is sokat javult. Sokkal szebbek és jobbak lettek a felületek és az illesztések is. (Van egy Academy M51-em, hát annak bizonyos részei borzasztóak.) A kevésbé neves gyáróknál is sokat javult a minőség. Igaz hogy egy 50 eurós makett éppenséggel nem nevezhető olcsónak, de ahhoz már legtöbbször némi rézmaratás is jár, jobb esetben szemenkénti lánctalp és fém lövegcső is. De például az Amusing Hobby Object 279-eséhez a lánctalpat nem regasztani kell, hanem csapokkal összeilleszteni, tehát működő, mint ahogy a Löwéjük torziós rugózata is működő (amúgy mindkettőhöz legalább két panelnyi maratás is jár).

    Hajóknál is ugyanez a helyzet. Kezdenek kitörni a Bismarck/Yamato/Iowa bűvöletből. Példul már rombolókat, cirkálókat is lehet kapni és kezdenek arra is rájönni hogy az 1. vh-ban is voltak hajók, nem csak a 2-ban. Itt is elég jó minőséget tudnak produkálni, 1/700-ban tényleg csak a lövegekre, géppuskákra (ezek meg 50 cm-nél távolabbról teljesen mindegy milyenek úgyse látni őket rendesen), meg a korlátok hiányára lehet panasz.

    Nekem is egyre nagyobb kedvem van nekiállni makettezni, nagyon tetszetős a harckocsi felhozatal. Meg a flottámat is lehetne mivel bővíteni. De megkéne tanulni igazán komolyan csinálni.