• Dodo55
    #56
    Van egy haverom, aki a múltkor elhozta az anyja Avensisét, és mondta, hogy próbáljam ki ha gondolom. 1-2km után megkérdezte, hogy tudom -e mi az a tábla ott(piros karikában szám).
    Mondom sebességkorlátozás. Erre ő: Igen az. És azt tudtad, hogy az csak tájékoztató jellegű, és nem kell betartani?
    Itt kicsit kiakadtam.
    Pedig nem szokott szabálytalankodni, de valahogy úgy érzi rá nem vonatkozik a sebességkorlátozás. Vagy csak az anyja kocsijára nem, mert róla meg tudom, hogy idegbeteg módon vezet, egyszer azt hallottam, hogy a közeli körforgalmon, aminél szűkebbet még nem láttam a városban 80-al hajtott át.

    És lehet rájuk tényleg nem vonatkozik, mert még egyszer nem hallottam, hogy gyorshajtásért megbüntették volna őket.

    Persze ami indokolatlan, azt én se mindig tartom be hajszál pontosan, de azért arra vigyázok, hogy ne lépján át a bírság küszöböt, az meg utoljára egy rendőr szájából hangzott el, hogy ahol 30-as tábla van, ott még a 40-45 is bőven biztonságos. Tehát ha én 39-el megyek 30-as táblánál, akkor még meg se büntethetnék, és még biztonságos sebességgel is megyek, de mégsem kínzom a kocsit azzal a szerencsétlen 30-al(2-esben nehéz tartani, 3-asban ha oda kell lépni nem történik semmi), és haladok is azért.