iPadAir-iPadMini2.png
  • Bercy #1896
    A plex azert jelentosen tobb egy atlagos media lejatszonal. Ugye rendelkezik egy szerver alkalmazassal ami a media filejaidat osszeszedi (a beallitasoknak megfeleloen) majd szepen letolt hozza boritokat es hattereket, sorozatokhoz a focimdallamot es az egeszet egy szep gusztusos keresheto gyujtemeny fomajaban tarolja. A kliens alkalmazasok kepesek csatlakozni ehhez a plex szerverhez. A hivatalos plex kliens a mar emlitett gusztusos formaban jeleniti meg a mediagyujtemenyed, de emelett a plex server kepes egy sima dlna szerverkent is uzemelni azaz barmilyen dlna kepes eszkoz latja (persze lehetoseg szerint a sajat kliens appjat erdemes hasznalni).
    Emelett a plex szerver kepes a filmeket on-the-fly transcode-olni (ehhez mar igen eros gep kell szerver oldalon, szoval nem arm NAS) igy mindig a fogado eszkoznek (pl iPhone, iPad, Apple TV, Amazon Fire TV, whatever) megfelelo felbontasba alakitani.

    En terveztem, hogy plexet fogok hasznalni ezert vettem egy Amazon Fire TV-t es hozza a plex klienst de sajnos meglepetes akkor ert amikor a NAS-omra fel akartam tenni a plex szervert ugyanis an en NAS-om mar egy ARMv7-es QNAP es a plex szerver egyelore csak ARMv5 architekturara van...Ezert ugy dontottam, hogy KODI (regebben XBMC) lesz a valasztott media lejatszo appom. Ezt csak a kliensre kell telepiteni majd megadni neki milyen forrasokbol szedje a fileokat. Tamogat szintem mindent (SMB, NFS, blah, blah). Rengeteg addon es skin van hozza es brutalis community. Szoval ha otthoni media playerben gondolkodtok akkor a Fire TV + Kodi kombot csak javasolni tudom.