1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • passatgt
    #1918
    sajna kevés a 16gb, nekem játék nincs is rajta csak munkához való dolgok, de így is néha kiírja, hogy kevés a tárhely...
  • Sheltem
    #1917
    Köszi
    Arra nem emlékszel véletlenül, hogy vételkor alapból mennyi üres hely volt rajta a 64ből ?
  • Botond #1916
    Ha nem raksz rá filmet/sorozatot, zenét, képeket, videókat csak hearthstone meg pár játék, akkor bőven. De szerintem ez illúzió, hogy így fogod használni, szóval eggyel nagyobb nem árthat. Nekem 64es van, és mindig helyhiány van rajta. :)
  • Sheltem
    #1915
    Szóval bőven elégnek kell lennie a 16osnak ?
  • Botond #1914
    Visítva. Hearthstone 500 mega, de mondjuk xcom az már 4, meg van még pár cucc ami 1-2 gigás.
  • Sheltem
    #1913
    Nos mivel szinte mindenki kivétel nélkül azt mondja Ipad Mini retina helyett 10 colos Air 2 -t vegyek így hajlok efelé(max várok még kicsit amíg meglesz rá a pénz).
    1 kérdés:ű
    A 16 gb os Air2 -n vételkor kb mennyi szabad hely van a 16ból?
    Tehát az érdekelne, hogy elég e a 16gb.
    Én főleg játszanék rajta, nem nagyon érdekelnek az aplikációk, facebook meg egyéb szociális dolgok, azt szeretném, hogy felférjen kb 3 nagyobb játék (HearthStone al fogok legfőképp játszani azonfelül talán World of tanks blitz meg még valami) és 5-6 kisebb.
    Erre elég a 16 gbos? (Hearthstone Pc-n 1.6gb például).
    A 16 osnak az ára még azt mondom belefér nagy duzzogva, de a nagyobb modellek már húzósabbak ezért kérdezem.

    Köszi
  • GregSB
    #1912
    Tök ugyan az a két készülék, csak a 3-ason van TouchID. Nem igazán éri meg a 3-ast venni, ha kell a TouchID én mostmár megvárnám a 4-est.

    Más:



    Így elég fasza kis készülék lesz megint az iPad, elgondolkodtam rajta hogy kéne :)
  • Sheltem
    #1911
    Sziasztok

    Itt is felteszem a kérdésemet.

    Tudnátok abban segíteni, hogy Apple iPad Mini 2 Retina 16GB vagy Apple iPad Mini 3 16GB az erősebb? Tehát, hogy melyiket érdemesebb
    venni ? Hearthstone -t is játszanék rajta és ránézésre a proci, felbontás stb ugyanaz.

    Köszönöm a választ előre is.
    szerk.: Ja a képminőség is lényeg.
  • Botond #1910
    Death Rally és Carmageddon is ingyenes iOSre.
  • dzsegameló
    #1909
    Királyság!
    Ja hát le lett tiltva a gyerek miatt csak aztán frankón el lett felejtve...
    KÖSZI!
  • passatgt
    #1908
    Settings > General > Restrictions > Installing Apps
  • GregSB
    #1907
    Gyári rendszeren még soha nem lattam ilyet :) van jailbreak?
  • Dzsega #1906
    Talalkoztatok már olyannal, hogy nincs app store?
    Eltűnt az ikonja. A beállításokban ott van, de a kereső sem találja...
  • Botond #1905
    Erős az eheti megjelenés, Legends of Grimrock és Grim Fandango remaster is megjelent!
  • Dzsega #1904
    A 1826-os hsz-ban van egy videó, azzal is csinálja?
    Nálam megy rendesen iPad, desktop oldal, Safari és Mercury is lejátsza rendesen.
  • G_ArchAngel #1903
    iPhone nem csinalja a mobil oldalon. Csak iPad a desktop verzióval.
  • robotnyk
    #1902
    hát... akkor használd a mobil siteot :) iPhoneról nálam az nem csinál ilyet.
  • G_ArchAngel #1901
    nem, desktop
  • robotnyk
    #1900
    mobil siteról?
  • Botond #1899
    Igen. iPad3on is ezt csinálja.
  • G_ArchAngel #1898
    Mind a barátnőm, mind az én iPadomon, ha Sg bármelyik beszúrás (video, kép, link) gombjára nyomok, Safari kilép. Másnál is előfordul?
  • Xing
    #1897
    Régen én is nézegettem az xbmc-t végül a Plex lett.
    Egyébként néhány fejlesztőt nem értek. Ha ilyen sokan használják és ennyire nagy a közösség, akkor miért nem tudják megoldani, hogy "megbízható forrás" legyenek telepítésnél?
  • Bercy #1896
    A plex azert jelentosen tobb egy atlagos media lejatszonal. Ugye rendelkezik egy szerver alkalmazassal ami a media filejaidat osszeszedi (a beallitasoknak megfeleloen) majd szepen letolt hozza boritokat es hattereket, sorozatokhoz a focimdallamot es az egeszet egy szep gusztusos keresheto gyujtemeny fomajaban tarolja. A kliens alkalmazasok kepesek csatlakozni ehhez a plex szerverhez. A hivatalos plex kliens a mar emlitett gusztusos formaban jeleniti meg a mediagyujtemenyed, de emelett a plex server kepes egy sima dlna szerverkent is uzemelni azaz barmilyen dlna kepes eszkoz latja (persze lehetoseg szerint a sajat kliens appjat erdemes hasznalni).
    Emelett a plex szerver kepes a filmeket on-the-fly transcode-olni (ehhez mar igen eros gep kell szerver oldalon, szoval nem arm NAS) igy mindig a fogado eszkoznek (pl iPhone, iPad, Apple TV, Amazon Fire TV, whatever) megfelelo felbontasba alakitani.

    En terveztem, hogy plexet fogok hasznalni ezert vettem egy Amazon Fire TV-t es hozza a plex klienst de sajnos meglepetes akkor ert amikor a NAS-omra fel akartam tenni a plex szervert ugyanis an en NAS-om mar egy ARMv7-es QNAP es a plex szerver egyelore csak ARMv5 architekturara van...Ezert ugy dontottam, hogy KODI (regebben XBMC) lesz a valasztott media lejatszo appom. Ezt csak a kliensre kell telepiteni majd megadni neki milyen forrasokbol szedje a fileokat. Tamogat szintem mindent (SMB, NFS, blah, blah). Rengeteg addon es skin van hozza es brutalis community. Szoval ha otthoni media playerben gondolkodtok akkor a Fire TV + Kodi kombot csak javasolni tudom.
  • passatgt
    #1895
    nálam pont az ace player csinálja ezt egyes mkv fájloknál plex media serverről streamelve

    plex app ipadon pedig hibátlanul viszi:)
  • Dzsega #1894
    Az ace player esetében sem kell.
  • Solt
    #1893
    Az a baj, hogy senkinek nincs... :) PH-n lebeszéltek róla... azt mondták ennyiért vegyek inkább média lejátszót, jobban járok! :)

    #1889: Igen azért... nem akarok konvertálgatni...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.02.12. 20:37:19
  • dzsegameló
    #1892
    Ez így nagyon szarul hangzik! Én Ace player-t használok azzal nincs gond.
  • Bercy #1891
    En nem hasznalok plexet (nincs armv7 kompatibilis szervere csak armv5 es intel), de ez a problema eleg erdekesnek hangzik. Semmikepp se normalis.
  • Xing
    #1890
    Nekem nagyon tetszik a Plex. Egyetlen bajom vele, hogy nem lehet belehúzni a videókba. Ha az elejéről nézek egy filmet vagy sorozatot tökéletes, de amint belehúzok 3-5 másodpercet tölt és elcsúszik a hang a képtől.

    Ez nálatok is tapasztalható?
  • dzsegameló
    #1889
    Az alkalmazás azért kell, mert nem akarod iTunes-on keresztül szinkronizálni a videókat?
  • Bercy #1888
    Ugy nez ki van plex kliens Apple TV-re.
    Szemelyes tapasztalatom sanjos nincs vele de pl chromecastes plex klienst lehet vezerelni ios-es kliensen keresztul.
  • Solt
    #1887
    Egy alkalmazás...
  • dzsegameló
    #1886
    Mi az a Plex-I?
    Amúgy működik, Airplay-nek hívja az Apple.
  • Solt
    #1885
    Üdv Urak!
    Az kivitelezhető, hogy iPad-ről (Plex-l) Apple TV-n keresztül juttatom el a filmjeimet (MKV, AVI, stb) a TV-re?
  • precision
    #1884
    hát igen, van még mit csiszolni rajta :) én sokszor zoomolni akartam de nem lehet :) ezen kívül teljesen jó, teljesen ugyanaz mint anno pc -n :) szépen átirták
  • G_ArchAngel #1883
    Bevallom en meg iPad Mini-n sem jatszanek vele, az Air-en is sok ikon epphogy erinthetoen kicsire sikerult.
  • robotnyk
    #1882
    6-6+ra is kijöhetett volna, mert iPadem most nincs :)
  • precision
    #1881
    én most a Hearthstone --al vagyok el nagyon :) nem mindenki szereti a stílust, engem a régi Hatalom Kártyái időszakra emlékeztet :) állandóan azt játszottuk általánosban :)
  • G_ArchAngel #1880
    Ez az egy jatek tobbet er, mint barmi, ami eddig kijott iOS-re.
  • Botond #1879
    THX!