• djhambi
    #156
    Szerintem ez is egy ilyen görbe tükör. Szerintem a külföld nem jobbikellenes, hanem a jobbik külföldellnes, és megpróbálják ezt magukra visszaverni: mintha a külföld jobbikelleneségével magyarellenes lenne egyben. Pedig tanulva a szlovák példából levohatjuk a konzekvenciát, a szlovák kormánnyal sem volt baja a külföldnek (Magyarország) addig, amíg a szélsőséges koalíciós kormánypárt nem kezdte érvényesíteni tettekkel az akaratát (nyelvtörvény).

    Másik érdekes dolog az, hogyan lehet egy sélsőséges eszmére ráhúzni a semlegességet? A jobbik nem vállalja nyíltan, hogy radikális változást akar? Ezt csak büszkén lehet felvállalni. Ha a jobbikra szavazok, akkor az tartalmazza a szélsőségeséget, tehát "jobbikos" nem lehet semleges forrás. (Tudom, te nem tartod magad jobbikosnak, csak olyannak, aki kész érvekkel, racionális magyarázatokkal a jobbik programját tartja a legjobbnak Magyarországon, és ezt mindenhol reklámozod. De valahogy racionalitással nem lehet magyarázni az irracionlaizmust. Erre mondtam, hogy én büszkén felvállalnám, ha radikális változást akarnék, és ezt szélsőséges godolkodással juttatnám érvényre.)