Hadviselés a világűrben


  • Irasidus
    #906
    Nem olvastam, ne haragudj, de nem tudom mit hol kellene keresni. Képelkotlás alatt mit értesz egész pontosan? Fotózást? Felhúzhatsz te egy vektort, de nem lesz ott az űrhajó azt garantálom. A pályaszántásnál nem egyenes vonalú mozgásról van szó, hanem egyrészt valamilyen kúpszelet mentén történő mozgásról, másrészt az irányt folyamatosan befolyásoló gravitációs perturbánló hatásokról, és még számtalan egyéb tényezőről amik a pályát befolyásolják. A pályaszámításhoz, három különböző időpontban felvett megfigyelés szükséges. Meg kell határozni a rektaszcenziót és a deklinációt, no meg a távolságot, ami már önmagában két tényezős. Ezeket az többtestprobléma integrálokkal lehet kiszámolni, de ezek csak közelítő megoldások, ami egy égitest esetében nem probléma, egy űrhajónál viszont igen, ezért is szükséges folyamatosan figyelni, pályát módosítani, és a végső közelítésekkor saját radart használni. És akkor tényleg nem beszéltem az egyéb tényezőkről, mint a sugárnyomásról, a töltőt részecskék és az űrhajó kölcsönhatásáról, stb. stb. amik mind a pályát befolyásolják. Egy apró eltérés is több km távolságkülönbséget jelent, ami exponenciálisan növekedni fog!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.12.25. 22:58:26