• Vanek úr
    #6
    A cikkbeli probléma nálam nem él. A közösségi oldalakat arra használom, amire valók: összegyűjtöm az ismerőseimet, és ha kell, akkor azon keresztül könnyen el tudom érni őket. Nem vicceskedek, nem feltűnősködöm, nem játszom, stb. Az iwiw-et már szinte csak 'telefonkönyv'-ként használom, a facebook-on meg a közelebbi ismerőseimmel szórakozgatunk, de tőlem ezt akár a főnököm is megnézheti - olyan dolgot soha nem fogok csinálni, vagy felrakni, ami miatt szégyenkezni kelljen bárki előtt.

    Az ismerős jelölés: nekem is volt pár ismeretlen bejelölés, de rá szoktam kérdezni, hogy honnan ismer az illető. Ha nem is válaszol, akkor már megy is minden további nélkül a 'nem ismerem' gomb; ha meg válaszol, akkor meg a válaszától függően visszajelölöm, vagy elmondom neki, hogy én nem az vagyok, akire Ő gondolt. SPAM-es üzenetes emberek nincsenek az ismerőseim között, mert a) azonnal törölném; b) jelentem, és az oldal üzemeltetői törlik (az első eset még nem történt meg velem, a második viszont igen, mert ismeretlenül küldözgettek SPAM-et - de azok már nincsenek a rendszerben).