19
  • Gerygrey
    #19
    Én nem jelölök senkit, ők jelölnek engem, nagy valószínűséggel az általam készített videók tetszettek meg nekik - így egy újabb videó népszerűsítésére, a terjesztéshez a kezdeti lökés megadásához a legtökéletesebb célközönséget alkotják ők :) Asszem ezt hívják a social marketingnek, és tényleg működik :)
  • andersh
    #18
    Stay a while, staaaaaaaaaaaaaaay foreeeevaaaaaaaa!!!!!444444
  • Kerub
    #17
    credit megy az IDDQD-nek ;)
  • Kerub
    #16
  • joebacsi
    #15
    ismerős csoportosítás
  • nextman
    #14
    Én is arra gondoltam, te lehetsz az apuka, azért jelölt be:D
  • brueni
    #13
    vazz, lehet, hogy a lányod, csak nem tudsz róla
  • mad mind
    #12
    Nekem 140 ismerősöm van ott és mindegyikről tudom kicsoda. Minek bejelölni olyat akit nem ismersz?
  • Gerygrey
    #11
    Nekem kb 700 ismerősöm van az iwiwen, közülük úgy 600-ról azt sem tudom, hogy kicsoda. Viszont a családi fotókat nem is ott osztom meg, kizárólag a közérdeklődésre számot tartó anyagokat teszem ki. Erra jó felület, privát dolgokra meg van más.
  • B0nFire
    #10
    Igen. Meglátja, hogy Szabó István, vagy Tóth József, vagy Nagy László, akkor egyből klikkel a jószágja, mert ismerős neki a név! Valahol már hallotta.
  • B0nFire
    #9
    Elképzelni sem tudom, nem ismerem a mai tinik lelkivilágát... Neki nem lennék ellenére, khm... ha azt mondom, hogy nekem sem, akkor őszinte lennék, és akkor kikiáltanának mindenféle pedofilnak, hogy hát az apja lehetnék, pedig relatíve nem vagyok vén, ő meg nem gyerek már.

    No, itt be is rekesztem ezt a gondolatmenetet!
  • andersh
    #8
    én továbbfejlesztettem ezt a módszert.
    mivel úgyse rakok ki semmit a profilomra, elég furán néz ki, még a végén ez alapján bélyegeznek meg, hogy zárkózott vagyok, stb, ezért inkább kamu profillal regelek be, és akit akarok megnézek, engem viszont nem tudnak megnézni főnökök meg mindenféle nem kívánatos kíváncsi emberek.
    akit meg tényleg ismerek, annak szólok msn-en h én vagyok az a kamu. vagy küldök üzenetet ha akarok valamit, be se kell jelölni senkit, csak üzenettel elkérni az msn-jét.
  • Lost Lont
    #7
    Szerintem sokan el sem olvassák, csak kattintgatnak a listában, hogy ismerem, ismerem, ismerem. Adatlapig nem jutnak el.
  • Vanek úr
    #6
    A cikkbeli probléma nálam nem él. A közösségi oldalakat arra használom, amire valók: összegyűjtöm az ismerőseimet, és ha kell, akkor azon keresztül könnyen el tudom érni őket. Nem vicceskedek, nem feltűnősködöm, nem játszom, stb. Az iwiw-et már szinte csak 'telefonkönyv'-ként használom, a facebook-on meg a közelebbi ismerőseimmel szórakozgatunk, de tőlem ezt akár a főnököm is megnézheti - olyan dolgot soha nem fogok csinálni, vagy felrakni, ami miatt szégyenkezni kelljen bárki előtt.

    Az ismerős jelölés: nekem is volt pár ismeretlen bejelölés, de rá szoktam kérdezni, hogy honnan ismer az illető. Ha nem is válaszol, akkor már megy is minden további nélkül a 'nem ismerem' gomb; ha meg válaszol, akkor meg a válaszától függően visszajelölöm, vagy elmondom neki, hogy én nem az vagyok, akire Ő gondolt. SPAM-es üzenetes emberek nincsenek az ismerőseim között, mert a) azonnal törölném; b) jelentem, és az oldal üzemeltetői törlik (az első eset még nem történt meg velem, a második viszont igen, mert ismeretlenül küldözgettek SPAM-et - de azok már nincsenek a rendszerben).
  • Crane
    #5
    B0nFire: Érdekes eset. :) Vajon mit mesélhetett az érintett anyuka rólad a lányának, ami megindította a hormonokban úszó tinédzsert, hogy kapcsolatot kezdeményezzen veled. :D

    Cikkhez: Vicces. Engem zaklatnak, és még én kérjek elnézést. :D Beteg ez a világ!
  • B0nFire
    #4
    Én simán kiírtam az iwiw profilomba, hogy 170 ismerősöm van, jelenleg ennyi kapcsolat gondozására van elegendő energiám. Bejelölhetsz, de nem foglak visszaigazolni, hacsak valami miatt (kedves ismerősök spam körlevelei és banlistába tétele) miatt fel nem szabadul egy hely.

    Nincs sértődés, mert bejelölés előtt tudja, hogy mi a helyzet. És néha tényleg gyomlálni vagyok kénytelen, az olyanok között, akik az egészet csak arra használják, hogy spam körleveleket küldözgessenek.

    2 hónapja bejelölt egy kiscsaj, aki - mint később kiderült - a 20 éve volt barátnőmnek a tinédzser lánya, akit a büdös életbe nem láttam. Kissé kísérteties volt, mert most pont úgy néz ki, mint az anyja 20 évvel ezelőtt. De nem jelöltem vissza, mert semmi közöm hozzá. Már az anyjához sincs, a sosem látott gyerekéhez meg pláne.

    Az a tahó, aki ilyenekre hivatkozva próbál ismerősöket begyűjteni, holott nyilvánvaló, hogy nem vagyunk azok. Az ilyen ne sértődjön meg, ha szó nélkül visszanyomom...
  • BenceYCE
    #3
    Igen, én is ezen gondolkodtam, de sajnos az esgé kellett hozzá, hogy megtudjam mi is a megfelelő lépés :) Tényleg mindig úgy kell magam érezni, hogy magyarázkodni szükséges?! Nem, oszt kész!
  • passatgt
    #2
    vagy szimplán nem kell regisztrálni közösségi oldalakra, és akkor nincs kit visszautasítani

    bár ha nem vagyok egyiken sem tag, akkor kiközösítenek:D
  • Zoli007
    #1
    Hogyan utasítsuk vissza az ismerősjelölteket? - egyszerűen rákattintunk a nem ismerem gombra.