• levelhun
    #40
    "Inkább a gyorsulás a lényeg, meg a haladás a téridőben"
    Az erőhatást a gyorsulás szinonimájaként írtam, bocsánat ha félreérthető voltam.

    "Nem fejezted be a mondatot. Akik az űrállomáson több évet töltenek, azok...? Azokkal mi van?"
    Azt hiszem a megelőző mondattal összeolvasva egyértelmű, de leírom: vannak néhányan, akik valamelyik űrállomáson több évet eltöltöttek, visszatérve mégse látszanak öregebbnek, mint mi, "földi halandók".

    "egyébként bőven elképzelhető, hogy ők akár percekkel is kevesebbet öregedtek, mint egy felszínen maradt ember."
    "1g-s gyorsulás űrutazás témában eszméletlenül óriási."
    Az űrállomáson tapasztalt, és a földi gravitáció különbsége pontosan 1g -> ez évek alatt pár percet jelent. Ezt elfogadom.
    De te azt állítod, hogy 1g egy űrutazás folyamán túl nagy, tehát szerinted a fénysebességet is kisebb gyorsulással közelítjük majd meg -> vagyis a fénysebességet megközelítő űrhajó, és a földi gravitáció különbsége még kisebb lesz, tehát ismét ott tartunk, hogy valójában nincs többszörös "időkülönbség".

    "Súlytalanság nem egyenlő azzal, hogy nincs gravitáció"
    Szerintem pont azt jelenti, de valóban nincsenek túlzott ismereteim a témában.