• toto66
    #380
    Az emberi gondolkozás attól nagyszerű, hogy nem mindig a logikán alapszik.
    A számítógép "gondolkodása" (ha annak nevezhetjük) szín tiszta logika.
    Ezért a számítógép tud eredményeket produkálni előre meghatározott célok eléréséért, de nem talál ki célt. Ezért kijelenthető, hogy az ember azért fejlődött mert nem 100%-osan logikusan gondolkozik. A megérzéseknek nagy szerepe van a fejlődésben. Én alulképzett vagyok fizikából, nem is szakirányú a végzettségem (persze minden viszonylagos), a megérzéseim azt súgják, hogy ebben a témában nem stimmel minden. És nem azért mert Newtoni fizika meg a tapasztalati világ szűkíti a látóköröm, mint ahogy írták többen, azt gondolva, hogy egyszerűen nem értem meg mi az a téridő, meg tér görbület, meg relatív idő, hanem mert olyan hibákat látok az elméletekben, amelyek visszájára fordíthatják azokat. És nem biztos hogy igazam van, de a hibákat nem tudta senki megcáfolni érvekkel, csak olyan dolgokkal amelyek nem mérvadóak, vagy nem helyesek az adott témában, illetve, csak letorkolás miszerint "Ede bácsi megmondta". Egyébként aki tanul valamit, még nembiztos hogy érti is, lehet csak azt hiszi, aki meg nem tanulja az vagy nem tudja és nem is érzi, vagy nem tudja, csak érzi. Ritka aki tanulás nélkül tud valamit, érezni már könnyebb, és megtanulni a legnehezebb. De gondolkozás nélkül tanulni nem lehet, az csak értelmetlen magolás, és aki Ede bácsival takarózik az magol, aki tud az azt mondja, hogy ezért meg ezért van így. De az legyen is tisztába azzal amit mond!
    Csak gondolatébresztőnek szántam az "elméleteimet". Mert ha az aki tanulta el kezd ezen gondolkozni, még megtalálhatja a kérdésekre a választ, de aki nem az csak ott marad ahol volt.
    Mára ennyi!
    Üdv.: ToTó66