NEW ITALO DISCO & Hi-NRG - SYNTHWAVE - NEW RETRO WAVE - NU-DISCO


banner


  • cucurbia
    #34170
    Pedig valóban igy van,ezért inkább idén régebbi zenéket probáltam beszerezni,ha vettem is idén cd-ket azon mind régiek voltak.
    Nos továbbra is tartom magam ahhoz,hogy amit nem sikerült lossless beszereznem,azokat nem veszem figyelembe a listámon,youtube zenéket ritkán hallgatok,arra végképp nincs időm,csak ha itt van a vincsimen a zene pl.munka közben állandóan zene megy,meg is szolnak amiatt,hogy állandóan rajta a fülhallgató itthon, stb.
    Beszerzés?Nos való igaz aktiv rádiós koromban nem igazán foglalkoztam azzal,hogy a zene "nekem tetszen" azt a hetente beérkező 15-20 cd-t és 50-60 maxit és ugyanennyi kislemezt nem az alapján kellett rögziteni hogy nekem tetszen,amióta magamnak gyüjtögetek már jobban van lehetőség válogatni.(beszerzési anyagi vonzatáról nem is beszélve,ég és föld) .Ami pedig a beszerzést illeti bakeliteket továbbra sem veszek nincs értelme mivel nem tudom lejátszani,igy ha valami csak azon jelent meg akkor az számomra kiesik.Persze igazad van ha valakinek megvan elküldhetné,de most mindenféle személyeskedés nélkül amig néhány évvel ezelőtt ha kértem valamit akkor általában megkaptam,manapság viszont vagy válasz sincs, vagy az,hogy még nem tudja küldeni mert nincs kijátszva,nem jelent meg,megvehetem magam is 30-40 dollárét bakeliten itt meg ott(nem kivánt törlendő)stb.,de már megbocsásson bárki minek vegyek irreális aranyáron olyan terméket amit használni nem tudok.(internetes lemezkereskedésben beszerzéssel is besegitek,igy nagyjábol látom,hogy milyen elvetemült termék és főleg postaárakkal operálnak mostanában a tengerentulon,de lassan már a németek is emelni kezdenek).Szerencsés esetben van ami digitális platformon is megjelenik,feltéve hogy én is meg tudom venni mert egyre több esetben tapasztalom azt,hogy valamit bárki megvehet a világon,de ha én akarom, jelzik,hogy a szolgáltatás Magyarországra nem elérhető(vagy pl. a discogson hozzánk nem szállit),vagy éppen az hogy a digitális változatokban csak pont az a verzio nem elérhető,ami csak a fizikai kiadványon jelent meg,és ami nekem kellene mert tetszik(ld.Energise rec kiadványok).Szerintem ezekre mindenki tud példákat.
    Szóvak egy szó mint száz,nagyon örülök,ha valaki segít az ilyen számomra valamiért elérhetetlen dalok beszerzésében ha kérem,meg is köszönöm,amit saját csatornáimon keresztül meg tudok szerezni,azt ugyis megteszem és csak akkor szoktam kérni itt valamit ha az már nem ment.(és ilyenkor az előbb felsorolt válaszokkal nem tudok mit kezdeni,már elnézést).Tudnék mondani 4-5 olyan zenét is amit már megjelenésekor is,majd évek óra kértem itt fentlévő tagoktol,de mindig az volt a válasz hogy nem kaphatom meg...szóval lehet hogy a Te kapcsolataid jobbak,én megelégszem egyenlőre azzal amihez igy vagy úgy hozzájuthattam,és ebből próbálom a listámat összeállitani akár az évtized akár az idei évben szerzett zenékből.(és sajnos továbbra is hiába nézegetem a listáitokat nekem sok remix vagy dal tök ismeretlen sosem hallottam, senkitől nem kaptam meg,vagy nem is hallottam eddig róla,és igy nem is kérhettem,vagy csak egyszerűen nem tetszik,van ez igy én mindig is ízléstelen voltam,sőt anno az a mondás járta(szerintem helyesen),hogy a jó zenei szerkesztő nem az izlését viszi bele a műsoraiba mert az sosem lesz jó.Sajnos tapasztalataim alapján ezt kevesen tartják be,aztán tudjuk miket hallunk itt-ott).Szóval én büszke vagyok az "ízléstelenségemre",még ha ez manapság már avitt tulajdonság is.
    Igérem mivel én nem szeretem a karácsonyt és most 3 napig be leszek zárva a lakásba elkezdem majd visszanézni az idén a forumra posztolt dalokat és azok közül,amelyeket ezekből meg is sikerült kapnom valahonnan megprobálok kiválogatni egy listára valót.Lehet hogy tényleg összejön egy 20 as listára való,majd igyekszem,de sajnos arra határozottan emlékszem,hogy mig 2018 van vagy 2019 ben ömlöttek hozzám az olyan felvételek,amelyek tetszettek,és a mai napig maradandóan játszom,hallgatom őket,idén a sok belinkelt dal közül nagyon kevés tudta átlépni izléstelenségem határát,vagy ha mégis,akkor sehonnan sem kaptam meg, így eleve nem is fog addig a listámon szerepelni.
    Nekem még kb 12 évem van a nyugdijig,bár őszinte leszek akkorra szerintem megválok a lemezeimtől,évek óta azért nem is vásárolgatok annyira vehemensen mert már a meglévők elhelyezése is napi probléma,de valahogy sosincs szivem megválni tőlük.Elkezdtem én is a vincsire gyűjtést mint sokan(persze ha közbe nem szól egy vincsikrach,mint 2016 nyarán amikor az összes előtte 2-3 évig vincsire mentett zene,film és dokumentumom egyik percről a másikra a mai napig elérhetetlen lett).
    De az ember mindig újrakezdi megpróbál felállni.Aztán ha ebben talál segítőket akkor jó,ha nem akkor marad ez az állapot ami most is van.