• B0nFire
    #59
    Az átlagos mozgású HD videó szaggatás nélkül jön a YouTube-ról 2 Mbites nettel! Akadozás csak olyanoknál van, mint a film trailerek, amelyekben sok gyors mozgás, sok hirtelen vágás és váltás van (+ hangeffektek garmadája ezerrel – az is sok-sok bit ám). Normál szimpla videókat – mondjuk oktatóanyagot (ezt szoktam leggyakrabban) – nyugodtan lehet nézni HD-ben 2 Mbittel is.

    8-10-12 Mbit olyan háztartásokba kell, ahol több gép csatlakozik ugyanarra a hálózatra, mondjuk routerrel, és el van osztva a sávszél. Apu HD poreszra recskázik, vízfejű Józsika a WoWot tolja, anyu meg esetleg dolgozna, ha lenne még elég sávszél. Az olyanoknál, mint nekem, aki egyedül élek, és használom az internetet, egyelőre megfelel a 2 Mbit is. Ami filmre kíváncsi vagyok, az lejön ezen is egy óra alatt torrenten. Persze az FTP az más tészta, ott eleve be van korlátozva a letöltési sebesség. Torrenten 220-250 kbps-al töltöm a filmet. Nem orrba-szájba, csak ami érdekel. Mitt'omén, havonta egyet. Csak be kell állítani normálisan a torrent klienst. No meg persze olyan szolgáltató kell, ami nem fékezi be a p2p-t.