Hullám-részecske kettőség
  • forrai
    #344
    Kérem szépen, én csupán egy hüle vagyok! (magammal csak személyeskedhetem, vagy nem?)
    De azokat viszont tisztelik is mindenütt a világon- magas poziciókat érhetnek el!
    Csak én még nem, mert még nem nyilvánultam meg teljesen.
    Most itt próbálkozom...

    Mert engem az furdal, hogy mi is az a "VÁKUUM", aminek már dielektromos állandója, sőt permeabilitása is van?

    (Megjegyzem, a kettő csak egy arányszámban tér el, tartalmilag nem, ahogy Albertus is szépen bizonyítja. Vagyis ugyanazon jelenségnek két felírása, ahogyan a fényben is.)

    Aminek Maxwell óta lett kvantum fizikája, sőt sötét tömegei, talán egy nagy fekete lyukai is lettek, vagy voltak minden köbcentiméterében?
    Mert mióta Maxwell felfedezte a "vákuumot", azzal akkora óriási karriert csinált neki, mint valaha Kolumbus Indiának! (Amiről azután kiderült, hogy voltaképpen mégis csak Amerika).
    De azért attól kezdve lehetett oda hajózni, adóztatni, stb...

    Szóval nekem furcsa, hogy minden maji (mayi?) tudásunk, tudományunk, technikánk csak egyetlen bizonyos "k" ra épül...
    Albertus bizonyára ismeri azt a "k"-t, amire egy egész iparág épült, amit máig már súlyosan meg lehet adóztatni.
    De hát akkor milyen lehet az a "k", ami így futtatható?
    Nem lehet, hogy Indiának gondolunk most is valamit, ami pedig Amerika?