• Komolytalan
    #47
    Rákerestem a faszira, tényleg ő jegyezte az első szoftver szabadalmat, nade milyet: miután kérelmezte a bejegyzést, és 3 év múlva be is jegyezték, akkor is azt írták, hogy "full implications are not yet known". Vagyis ez kb olyan volt már akkor is, mintha én most bejegyezném a szubatomi processzort. Vicc. Nem is vette senki se komolyan az adott szabadalmat. Aki abból sportot csinált hogy ne a termékkel, hanem szabadalmakkal maradjon a felszínen (ezzel tönkretéve másokat) az Bill Gates.
    CP/Mmel kapcsolatban meg nem olyan hasonlóságok voltak, hogy kezelték egymás fájlrendszerét, hanem az oprendszer belső hívásai egyeztek meg. Mivel a CP/M akkorra már elterjedt volt (több 100ezer példányban elkelt), ráadásul nem egy atombonyolult cuccos volt (64K memóriát kezelt), így elég egyszerű lehetett visszafejteni, és kicserélni a CP/M betűket IBM-DOS betűkre a kódban. Kb ennyi volt a változtatás. Azért ez nem kompatíbilitási kérdés, ez szimpla lopás. Ma már persze mosdatják a fiút, hogy nem is ő lopott, hanem amit vett, az volt lopott, de ő erről nem tudhatott, hát persze. Ez az amiről én beszélek, hogy kib.szott hálás neki a szoftveripar.