• lammaer
    #39
    Légyszives próbálj meg egy kicsit kultúráltabban vitatkozni, én nem mondtam rád semmi sértőt, próbálj meg te is ennek szellemében kommunikálni. Teljesen felesleges zsidózásba fullasztani a témát.

    Magyar szoftverre ugyanúgy érvényes a szerzői jog. Nemtom mitől jössz itt az izraeli meg usa vállalatokkal. A NavNgo szoftverlopásért ugyanúgy megnyomnak mint az XP-ért HA - és ez nagyon fontos - A SZERZŐI JOG TULAJDONOSA KEZDEMÉNYEZI. Ugyanis nem fog az állam minden egyes szerzői jogsértésért automatikusan eljárást inditani, mert az pénz...

    Pont ezért nem kopogtatnak még Microsofték se az átlagember ajtaján.
    Pont ezért nem visz el a posztos rendőr mert warez XP van a táskádban igazoltatáskor.
    Pont ezért nem kapott a Neumann család semmit. (vagy ők kezdeményeztek eljárást? Kérdezd meg a menyedet :) )

    Azért mert a Neumann család nem lépett fel az ügyükben, akkor más se teheti?
    Megjegyzem sztem a Neumann ELV nem tartozik a szerzői jog által védett kategóriákba, mivel nem egy konkrét mű...

    a) az irodalmi (pl. szépirodalmi, szakirodalmi, tudományos, publicisztikai) mű,
    b) a nyilvánosan tartott beszéd,
    c) a számítógépi programalkotás és a hozzá tartozó dokumentáció (a továbbiakban: szoftver) akár forráskódban, akár tárgykódban vagy bármilyen más formában rögzített minden fajtája, ideértve a felhasználói programot és az operációs rendszert is,
    d) a színmű, a zenés színmű, a táncjáték és a némajáték,
    e) a zenemű, szöveggel vagy anélkül,
    f) a rádió- és a televíziójáték,
    g) a filmalkotás és más audiovizuális mű (a továbbiakban együtt: filmalkotás),
    h) a rajzolás, festés, szobrászat, metszés, kőnyomás útján vagy más hasonló módon létrehozott alkotás és annak terve,
    i) a fotóművészeti alkotás,
    j) a térképmű és más térképészeti alkotás,
    k) az építészeti alkotás és annak terve, valamint az épületegyüttes, illetve a városépítészeti együttes terve,
    l) a műszaki létesítmény terve,
    m) az iparművészeti alkotás és annak terve,
    n) a jelmez- és díszletterv,
    o) az ipari tervezőművészeti alkotás,
    p) a gyűjteményes műnek minősülő adatbázis.