• NEXUS6
    #15
    Ugyan ez a véleményem. A wastendben néztük meg, de megyünk mégegyszer megnézni imax-ben is.

    A havernak teljesen bejött maga a film is a sztorival, mindennel, szerelmes is lett a navi csajba.:)
    A magam részéről nem változott egy cseppet sem a véleményem, ahhoz képest, mint amit előtte gondoltam róla: ugyan Cameron legjobb filmje, de szinte mindegyik szereplő tök súlytalan volt, karakterként Neytiri volt a legkidolgozottab, legkevésbé sablonos szereplő, (és mint CGI animáció is) a többiekről marha keveset tudtunk meg. Belegondolva, hogy Jake milyen nyugodt szívvel irtotta a "fajtársait" egyáltalán nem tudtam vele azonosulni, túl sablonos, saját társadalma ellen forduló szokásos amcsi eksönhíró volt. Stallone a Rambo 1-ben hitelesebben hozta ezt a figurát.

    A digital 3D kb a régi 3d pénztárcák szintjét hozza az effekteket, helyenként betorzul a kép, végig küzdenem kellett, hogy az agyamat ráállítsam arra, hogy 3D-ként érzékelje a képet, mondjuk a szemem sem tökélletes, de öröm volt levenni a szemüveget a végén és nézni, hogy a valóság mennyivel plasztikusabb, mennyivel jobban néz ki!;D

    Mint sci-fi a Star Trek nekem is kb 1000X jobban bejött, a D9 dettó.