• nickwearby
    #26
    Én nem mondtam, hogy nincsenek mellékhatásai.

    Azt emeltem ki, hogy az emberek jóval kisebb százalékánál okozza ezeket a mellékhatásokat, mint a paracetamol.

    Nem tudom hogy ténylegesen hogy volt, de az biztos, hogy évtizedekig használták az algopyrint mielőtt a paracetamolos cuccok "divatba jöttek".
    Kíváncsi lennék, hogy mennyi idő telt el, míg a metamizolosakat vénxkötelessé tették.

    Egyébként lehet egy nem összeesküvés elmélet szerű magyarázat arra, hogy miért tartják biztonságosabbnak a paracetamolt mnit a metamizolt.

    A májkárosodás még addig visszafordítható(silymarin), amíg van elég ép sejttartalma (a máj elég jól tudja regenerálni magát, persze nem a végtelenségig ),
    vagyis egy kizárólag a májat terhelő gyógyszert talán kevésbé veszélyesnek gondoltak,mint a metamizolt.

    A probléma az, hogy egyénenként változik,
    hogy kinek mennyit bír el belőle a mája ( az oké, hogy van egy átlagos érték, de ezt ma egyre több minden befolyásolja, annyi vegyszert eszünk),
    másrészt a paracetamolnál tökre jól kialakulhat rászokás.
    Nem egy embertől hallottam, és úgy 10 éve magamon is tapasztaltam, hogy
    egyre nagyobb adag kell belőle ugyanolyan hatás eléréséhez.
    Ez meg szintén megnöveli a veszélyét, hogy akkora dózist egyen meg valaki, hogy teljesen kilövi vele a máját.