Wheeler–Feynman elnyelési elmélet. Igaz vagy hamis?
  • Frayer
    #78
    =)
    Ez jó.
    Miért állítod biztosan, hogy én tévedek?
    Az élet sok területén jó ha az ember biztos magában.
    De egyszer egy nagy filozófus azt mondta, hogy nincs annál biztosabb jele, a tévedésnek, mint mikor az ember biztos magában.

    Szerintem sokat kell még tanulnod neked, és nekem is.
    Nem állíthatunk semmit sem biztosan.
    Én úgy hiszem te elkövetted ezt a hibát.
    Én továbbra is kételkedek, és nem fogadok el semmit biztosan.

    Nem hiszem, hogy a világunk úgy működne mint ahogy bemutattad.
    Nem tudom beilleszteni az ok-okozati törvényekbe.


    "Most a kör minden egyes pontja egy dőlő dominót jelöl. Ennek fényében a mondókád első része teljesen értelmetlen.
    Az esemény azt jelenti, hogy megtörtént abban a pillanatban, ahova fel van rajzolva."

    Ebből én arra gondolok, hogy te dőlő dominókat ábrázolsz, ahogy egyértelműen ezt is írod.
    De ha így van, akkor már nem az ok-okozati törvény működteti az eseményeket, hanem az, hogy a dominók dőlő pozíciókban vannak.
    Ez azt is jelenti, hogy akkor is eldőlnének, hogy mondjuk kiveszem a fél dominó állományt.
    Magyarul nem az ok-okozat működteti már itt az eseményeket. Itt az események nincsenek is kapcsolatban egymással akkor. Mert akkor már nem az okozati kölcsönhatás indítja el.

    A világunk viszont SZERINTEM nem így működik.
    Megfigyelésekből tapasztalható akár a biliárd teremben, hogy nem tudsz úgy biliárdozni, hogy kiveszed az egyik golyót, majd miután meglököd a fehéret, az neki ütközik egy nemlétezőnek, majd egyszercsak minden ok nélkül elindul egy másik golyó az asztalon.
    De mindegy...hosszú lenne ez a vita.
    Inkább hagyjuk, és jelentsük, ki hogy nincs köztünk konszenzus.

    Más gondolatokban viszont lehet, hogy lesz.