• Epikurosz
    #197
    Amúgy, djhambi, ha már így mégiscsak kezdünk összemelegedni, elmesélem neked, hogy én személyesen nem vagyok olyan nagy rajongója ezeknek az elméleteknek. Jó poénoknak tartom őket, de szerintem a közönség többsége sem értelmezi ezeket az előadásokat szóról szóra. Én egyszer Szántai Lajos előadását hallgattam a Bécsi Képes Krónikáról (BKK). Az viszonylag földhözragadtabb volt, de olyan hibákat elkövetett, amelyeket én, nem profi történészként is kiszúrtam. Apropó, kiszúrás. A BKK-ban van egy miniatúra III. Andrásról, az utolsó Árpád-házi királyunkról. Nos, királyunk mindkét szeme helyén a papír látszik, az eredetileg megfestett szemek eltűntek. Szántai szerint azért, mert a Habsburgok szándékosan kikapartatták szegény királyunk szemeit, hogy utólag is elvegyék a varázsát annak, aki nem mellesleg viselte a Jeruzsálem királya (!) címet is. Nos, a szemek hiányának titkát - jó szokásomhoz híven (lásd az adatlapomon megfogalmazott elvet!) - nem árulom el neked. Próbálj meg gondolkodni, hátha rájössz.