Pánikbetegség
  • panther112
    #174
    Kezdjetek el futni. 4-6 hónap alatt minden hasonló mentális problémát megszüntet. Nekem drogproblémák miatt javasolta egy orvos 9 évvel ezelőtt, és bevált. Azok a tünetek, amiket leírtatok számomra is nagyon ismerősek. Nálam az egész úgy kezdődött, hogy egy lsd-zés (vagy valami annak vásárolt szintetikus szer) után kb. 2-3 hónapig sosem múlt el teljesen a hatása, sőt időnként teljesen kiújult, illetve "mellékhatások", mint pl. bezártságérzet, bőrérzékelési zavarok is jelentkeztek, néha pedig úgy éreztem, hogy meggyulladtam, főleg a combjaimon (nagyon hasonlóan éltem ezeket meg, mint ahogy Ti is leírtátok). Ehhez jött még a rengeteg stressz, az iskola, érettségi, felvételi miatt, ami így utólag visszanézve kizárólag a futás miatt lett sikeres. Eleinte furcsa volt, mert maga a futás csak növelte a tüneteket, mármint mialatt futottam hallucinogén-szerű hatások is előjöttek, viszont a sokkal kellemetlenebb "mellékhatások", mint a klausztrofóbia, égés érzése, stb. csökkent. Kb. 1-2 hónap alatt múlt el a futásnak ez a drog-szerű része, és még 2-3 hónap kellett, hogy az amúgy csak nyugalmi helyzetekben jelentkező kezdődő pánikbetegség jellegű érzések is elmúljanak, a bőrérzékelés, és égés érzések nagyon lassan múltak csak el, de ritkultak, és 6 éve nem is volt ilyenben sem részem. Eleinte keveset futottam, napi 1-2-3km, majd úgy a második évtől már 6-8 kilométert, végül egy 4-5 éve elértem a napi 10-15km-es távot, ami még nem visz el annyira sok időt, hogy ne lehessen mellette normálisan élni, viszont mindenre jó hatással van. Szerintem gyógyszerek helyett inkább fussatok Ti is. (Úszás is ugyanolyan jó, csak szerintem az sokkal körülményesebb, illetve nekem akkoriban a víz elviselhetetlen közeg volt, ott szinte mindig előjötte azok a furcsa bőrérzékelési zavarok.)