..Ti hisztek benne?
  • Balumann
    #180
    Nos az agykontrollban volt egy nagyon jó példa, hogy hogyan lehet például becsapni az agyunkat. Csukd be a szemed, képzeld el hogy egy citromba beleharapsz. Csak elképzelted, mégis úgy reagál a szervezeted, mintha csináltad is volna (megindul a nyálképződés). Ez a legegyszerűbb és legérthetőbb példa a tudatalatti irányítására, és számos dolog van. Az agykontroll nagyon sok olyan dologra megtanít, amit eddig el nem hittem volna, hogy lehetséges, ami mellett megtanít a helyes gondolkodásra, hozzáállásra, és sok mindenre. A meditációt ami végülis mindennek az alapja, nem nagyon lehet könyv meg hanganyaok alapján elsajátítani, csak tanfolyamokon, de érdemes a könyvet végigolvasni, mert így is rengeteg mindent megértesz az agy működéséről. Az előbbi kérdésre, hogy énekléskor (gondolom koncentekre gondolsz) miért emelkedik meg az adrenalinszint, ugyan ez a magyarázat. A félelem érzést vetítjük rá szerintem (bár lehet, hogy ez ennél bonyolultabb). Ha megfigyeled izguláskor mindenkinek mozgáskényszere van (dobol a lábával, sétálgat, stb.), ebből gondolom hogy az ugyan az (meg persze a koncentrációképességet is növeli). A szívverés, légzés is felgyorsul, ezért van a remegés (ha visszafojtjuk a mozgást), hogy levegőt vesz ének közbe, meg ilyenek. Idővel ezt is megtanulja kontrollálni, meg gyakorlattal csökken, pl. egyik operában felváltva énekeltünk - egy rövid szóló volt - (tehát egyik előadáson ő, másikon én), én halálra izgultam magam, ő meg egyszerűen halál nyugodt volt, semmi nyugtalanság vagy ilyesmi...

    A szinekkel ( meg képzelőerővel) kapcsolatban, én egy üres szobában el tudtam képzelni, hogy egy nagy csatában vagyok mikor kicsi voltam, és harcoltam ellenük :| Én is oda tudok képzelni bárkire színeket. Ezt már az agyunk csinálja, a szemünk csak a látható hullámhosszokat tudja felfogni. Olyan nincs, hogy most látom ha szeretném, ha nem akkor nem. Ellenben van hatalmas képzelőerő, és bizonyos dolgok is hozzájátszhatnak, gondolj csak drogok, alkohol hatásaira.