Otthoni 3D film nézés
  • Zephyr Retiring
    #166
    A kérdés kiváló

    Biztosra veheted, hogy mérnökök pszichológusok és doktorok százai (ezrei) fognak kemény csatákat végigecsetelgetni a 3D káros/nem káros vitakörében.
    Persze teljesen feleslegesen Kifejetem miért is:

    A szemeddel látott képet minden esetben az agyad rakja össze.
    Akár valós, akár mesterségesen alkotott képről van szó.
    A gondolkodás módja a megoldás a kérdésedre.
    Ha egy érzelmileg gyenge (mai szemmel nézve butácska) ősember a mi világunkba keveredne, az első dolga lenne felkapni valamit amint egy nagyobbacska tévét meglátna és egy súlyos tárggyal betörni a képernyőt.
    Az ő gondolkodása szerint ez egy rá veszélyes "kapu" amiből bármikor előjöhet az oroszlán is (pláne ha egy természetfilm megy éppen rajta)

    Nagyon rövid időn belül el fognak terjedni a szemüveg nélküli 3D-s tetyók is, ebben biztos vagyok.
    Ez nekünk jó, képzeletbeli ősember barátunknak pedig még roszabb hír

    Tehát a látás az agyban dől el és maga a gondolkodásunk teszi teljessé.
    Amíg agyunk tudja, hogy amit látunk az nem valóság, addig nem lesz probléma. Ugyanezen okból kifolyólag egy bizonyos kor alatt gyermekeknek a 3D nem javasolt. Én ezt nem kötném életkorhoz. Sajnos egy 20 éves is lehet szellemileg akár visszamaradott is, miközben például egy alig 7 éves gyermek meg ámulatba ejti a világot :)

    Az érzékszerveink, a szemünk (mint ahogyan a fülünk is) könnyen becsapható. De amíg tudjuk, hogy amit látunk az nem a valóság, addig nem lesz gond.

    Elárulok valamit magamról is:
    Nincs olyan hét, hogy ne nézzek valami 3D-s tartalmat (filmet, mesét, demót, klipet vagy bármit) mert annyira ámulatba tud ejteni amit látok.
    Agykárosodásom nincs (bár többen is ezt hihetik néha) és a 3D-től önmagában soha nem is lesz.
    A látásom tudtommal az elmúlt 20 évben a "normális" vagy megszokott mértékben romlott csak. De az meg elkerülhetetlen.
    A valódi 1080p (fullHD) 3D-t 2 méterről nézem, mert tényleg onnan a legszebb és egyelőre semmi panaszom nincs.
    Bizonyára sokat fogunk még hallani a 3D egészségkárosító hatásairól,
    mint ahogy a dohányzásról az alkoholizmusról a drogfüggőségről vagy épp a mobiltelefonok káros hatásairól is hallunk.
    Mindent elhinni nem kell, és akkor nem is lesz baj.
    Minden körülöttünk, az egész életünk a fejünkben dől el.