Fable 3 bejelentve.
  • mikromanus
    #35
    Ha a jó oldalt akarod végigvinni, vagy pedig meg akarod menteni a népet, hogy a végén is legyen kit sanyargatni, akkor adakoznod kell majd mindenképp valamennyit. Jobb nem a végére hagyni a pénzgyűjtést. A játékban az alábbi pénzszerzési lehetőségek vannak:
    - talált vagy máshol vett értéktárgyak eladása a zálogházban: satnya és egyszeri pénzmennyiség
    - ezüstkulcsos ládák és démonkapu: 50-75k aranyak vannak a 10-15 kulcsos ládákban. Ha már te vagy az uralkodó, akkor az egyik démonkapu mögött találhatsz 1 millió aranyat.
    - munkajövedelem: viszonylag egyszerű és gyors, de önmagában ezzel nem fogsz országot menteni. Ahogy mész előre a főszálban, úgy fejleszthetőek magasabb szintre a mesterségek. Azt hiszem a lugaskői ellenállásnál lehet mesterszintű pite/kovács/lant félistenné válni. :D (előtte csak a legszükségesebbeket dolgoztam le, utána keményen rányomultam).
    - bérleti díjak és boltok árai: A saját ingatlanjaidat bérbe adhatod. Ez kb 5 percenként fix összeggel gyarapítja a kasszádat. Sok befektetés kell, de ezzel lehet hosszú távon leginkább kaszálni. Az árszínvonal módosítható. Csak "darabszám" számít településenként. Ha ugyanannyit csökkentesz, mint növelsz másik üzletben/háznál, akkor mindenki ugyanannyira szeret mint addig. Épp lehet sanyargatni a népet, de akkor nem lesz nagy a megbecsülésed.


    Összességében minnél hamarabb elvittem a karakteremet az ellenállással való első találkozásig és onnan pitézés-kulcskereséss-kulcsos léda nyitogatással szedtem annyi pénzt össze amivel fellvásároltam a legtöbb üzletet és házat. Meg persze módosítgattam az árakat. Ahogy nézem picit elsiettem, mert bőven lesz pluszom akkor is ha mindenkit megmentek és költekezek a nép érdekében kedvemre... :D

    A jó-rossz döntések meg kicsit felemásra sikeredtek. Szerintem attól nem leszel rossz ha majd' mindenki meghal a háborúban, de ha népszerűtlen döntéseket hozol és megszeged az igéreteidet akkro igen. Hm. No igen...

    Az idő múlásához:
    Az uralkodásod alatt a napok akkor mennek előre ha meghozod a napi döntéseidet. A játékban töltött idő alapján jönnek be a bérleti díjakból származó jövedelmeid. 5 percenként tejel a nép. Ez független attól milyen gyorsan haladsz a főszálban. A menedékben nem telik az idő. Ha elmész ebédelni és kell kis plus pénz, akkor menj valamelyik városba és hagyd ott a gépet. Dől a lé 5 percenként (ha vannak ingatlanjaid persze) :D