• halgatyó
    #153
    Ennyire ne nézzél hülyének. Tudom, hogy házilag nem lehet bütykölni iparcikkeket.
    Ami a példádat illeti: a hajnali kenyérszállítás.
    1.) A szállító autók megpakolása történhet zárt térben is.
    2.) Az ilyenkor jelentkező ajtócsapkodás-zaj hangszigetelt üvegezéssel (a lakásokon) teljesen kivédhető. Meg fogsz lepődni: én például hangszigeteltem a házam azon ablakait, amelyek mögött alszik valaki, és a padlásteret is.
    3.) A autók motorzaja és gördülési zaja majdnem NULLA!
    Én laktam 4 évig a Petőfi híd budai hídfőjétől 200 méterre is. Az ablakom alatt ment el a 2x3 sáv. NEM ZAVART.
    4.) A kenyérillat szerintem elviselhető, ha másmilyen üzemről van szó, akkor pedig szűrőket kell felszerelni.

    Konklúzió: 2 választási lehetőségünk van:
    a.) A munkahelyeket közlebb visszük a lakásokhoz. Ekkor drasztikusan csökken a közlekedési szükséglet. Én sajnos időnként ülök dugóban, nem mindig tudom kikerülni. Hidd el, nem kellemes!
    b.) A munkahelyeket távol tartjuk a lakóhelyektől, hogy ne zavarják(??) az embereket. Ez esetben viszont sokat kell majd közlekedni. Sok üzemanyag fogy, sok emberi idő és idegek.

    Ha tudsz még lehetőséget a. és b. pontokon kívül, légyszíves ne rejtsed véka alá, hadd okuljak már én is!