• Sanyix
    #67
    Teszteljük :)

    Adott egy vista x64 sp1, ami megy jó ideje. nuku spyware, nuku vírus a géppel semmi probléma. Egy népszerű játék (tdu) közben egyszercsak "megsérül a registry" (ezt csak másnap az eventlogból tudtam meg, ugyanis közben nem vettem észre semmit, minden ment). És hogy sérül a registry? Az is csak részlegesen, mivel furcsa módon az egyik network service(ez ugye rendszerprogram, hiszen szerves része) jogosultsági beállításai sérültek amitől bersze bedőlt a hálózat, mert okos módon minden mindentől függ, tehát nem volt dhcp kliens, nem tudott a rendszer a hálózatról (tehát folyamatos "egy hálózati kábel nincs bedugva"), upnp nuku, időszinkronizáció nuku, update nuku.
    Viszont fix ip címet beállítva ugy ahogy (a fentiek kivételével) megy a hálózat.
    Jöttek a tesztek. Vinyó fizikailag, és a fájlrendszer is hibátlan, smart semmi hibát nem ír, mivel a játék ugye zökkenőmentesen futott a történéskor, nem vettem észre semmit, más sem.

    Megfejtés? (egyébként van még ilyen feladat, mert egy ideje már gyűjtöm a fura vindózos hibákat :))