• mcsaba
    #38
    Szerintem te nem jól tudod hogy is müködik ez a dolog, nem mintha én olyan jártas volnék benne de láttam egy dokumentumfilmet amiben mást mondtak. A dokfilmben úgy magyarázták hogy egy nagyon erős és nagy átmérőjű lézer sugarat irányítanak az ürhajó aljára és az ürhajó alján lévő tükrök úgy fókuszálnak hogy a vastag lézersugár egy nagyon kicsi pár mikrométer nagyságú pontba fókuszálódik, amitől egy "fényrobbanás" jön létre. A "fényyrobbanás" a fényben lévő fotonok (vagy mik neem emlékszem pontosan) robbannak be a nagyok kishelyre besürített nagyon nagy energia miatt és semmi köze nincs a robbanásnak a levegőhöz, vagyis az ürben is müködik. Ha meleg levegő játszaná a szerepet nem lenne több mint egy szimpla hőlégballon csak ballon nélkül. És ha ténleg úgy müködik a dolog ahogy irtam (én nem értek hozzá csak azt irtam le amit egy dokfilmben láttam) akkor szerintem megoldható lenne egy olyan ürhajó aminek a hátán lenne egy parabola féleség ami körül lenne egy csomó lézerágyú amik egy apró pontba sugároznának és az igy keletkezett "fényrobbanás" hajtaná az ürhajót, a lézerek meg egy atomerőmüről müködnének. Szerintem megvalósítható lenne csak pénz kell hozzá meg akarat, de sajnos most eggyik sincs, mert inkbb a háborúznak.