Forgó mozgás és fénysebesség
  • Frayer
    #10
    Ez egy elméleti labor okfejtegetés.
    Mi lenne ha???

    Tehát nem az a lényeg, hogy eltörne a karja, meg hogy nincs annyi ereje, meg hogy elszakadna a kábel, stb stb.

    A fizikai törvényszerűségek működésén van a lényeg. Relativisztikus fizikáén.

    A kérdésre adott válasz nem lehet egyértelmű, nem lehet tárgyilagos.
    Pont ez a relativitás lényege...hogy honnan vesszük.

    Tehát egy megállapítás nem biztos hogy mindenki számára igaz aki az eseményt vizsgálja.

    Tegyük fel, hogy én pörgetem az egeret. Én azt fogom mérni, hogy csak megközelíti az egér vége a c-t. Azaz, elkezd spirálosodni a madzag, mint a galaxisok spirálkarjai.

    Ha a madzag közepén vagyok, akkor azt látom, hogy minden forog körülöttem, és idővel eltorzul a világ, feltekeredik, mivel a környezet tárgyainak a sebessége nem egyformák.

    Ha az egér vége az inerciarendszer, akkor azt fogom onnét látni, hogy közel c-vel forog körülöttem egy fazon aki pörög, és a kezében van egy zsineg, amivel össze vagyok kötve én és az egér.

    Minden esetben mozog a világ is, és ahogy telik az idő, mindhárom esetnél a világ egyre jobban megváltozik, megnyúlik, feltekeredik stb, mint ahogy a zsinór is eltorzul, mert minden pont a zsinóron különböző sebességgel mozog, a különböző inercia rendszerekből nézve.

    Az inercia rendszer egy pont lehet, és nem lehet vonal, vagy 2d,s felület.

    Tehát úgy gondolom, hogy minden pont saját érvényes univerzummal rendelkezik, amelyek különbözőek az összes többi ponton lévő világgal.

    Ez megerősíteni látszik a mostanában egyre többet emlegetett multiuniverzum elméletet.
    És értelmet nyer a kétrés kísérlet is, amelynél a részecskék más más inerciarendszerekkel kölcsönhatásba lépnek, szuperpozicióba kerülnek saját magukkal.