Vimánák, ősi asztronauták, elsüllyedt kontinensek, elpusztult civilizációk
  • Pares
    #1189
    Vita? Neked az vitának számít amikor idejössz és azt mondod mindenre kapásból hogy csak kitaláció, mese, vagy esetleg hittel kapcsolatos, szóval alapból hiteltelen, vagy mit tudom én még milyen kifogásokat tudsz kitalálni, mindezt anélkül hogy beleolvasnál!? Mellesleg nem én fogom rá mindenre, hogy ufó meg élien vagy tökömtudja. Szerintem sem a zufók építették a piramisokat. Én a régi szövegeket másoltam be ide, és nem állítom, hogy minden az idegenek műve, amit leírnak bennük, de Isteneknek nézték a nyugati felfedezőket is vagy misszionáriusokat is, amikor találkoztak a fehér embert, óceánjáró hajót vagy repülőgépet sosem látott bennszülöttekkel, pedig ők sem voltak azok. Gondolom ismered a mondást, miszerint "Minden eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." (A.C.Clarke). Ilyen időbeli távolságból nehéz kisilabizálni, hogy valójában mi volt az eredeti esemény, ami megihlette ezeket a műveket. Persze aztán mindenkinek jogában áll saját véleményt formálni, hogy valójában fejlettebb technológiának voltak tanúi, és ezt írták le hiányos szókincsükkel, vagy csak kitalálták az egészet, és minden úgy van, ahogy az a tankönyvekben le van írva. De azt nem bírom, amikor abszolút trágár stílusban, fals vádakkal próbálja valaki ráerőltetni a véleményét a másikra... Egyesek nem képesek elfogadni, hogy valakinek lehet az elfogadottnál más véleménye is...