Lord Zax#47
Köszönjük, kíváncsi vagyok mennyit kaptál karakterenként. :) Az a 30 forint 110 nek is jó lesz. Azon kivül azért engedik a torrentet mert az tartja el az adathordozókat és ezeknek az adójábol, és jogdíjábol nem gyenge milliárdok folynak be. A lemezek szerintem 90% -ára illegális anyag kerül, a többi magáncélra. Kb olyan helyzet mint a cigi meg alkohol, fel lehetne számolni és törvénnyel tiltani de az nem jo az államnak mert sok pénz kiesik egyesek zsebéböl.
Az igazán durva az hogy valaki megdolgozik keményen a két kezével a minimálbérért, aminek majd a felét elveszi az állam, ezen felül jönnek a különböző adok, jogdijak stb, amit veszel minden adóköteles, azt is lehúzzák rólad, és még ezen felül ilyeneket húznak rád. És emellett fizess albérletet egyél igyál meg a számlákat se felejtsd el, ha nem tudod pusztulj el.
Engem nem érdekel hogy valamiért fizetni kell pluszba egy alapból adózott termékre, de magyarázzák meg és vezessék le hova megy az a pénz, és miért.
Ez a feltételezett bűnösség is elég kemény. DE kb énis igy vagyok vele hogy akik ezt beszedik ellopják és hazug csaló .... mind, ezért kikerülöm öket. Ha kell rendelek kintröl és kész. Azt nem tilthatják, szabad nyilt ország, és eu-ben vagyunk.
Sosem értettem miért jó az egy üzletnek vagy államnak vagy akárkinek ha maximálisan megadóztatnak valamit és 1% veszi meg, mintha értelmes kereteke között alacsony áron tartani (kis haszonnal), kis adóval és senki se kerülné ki, igy sokkal nagyobb haszon lenen a végén is.