• Quent1n
    #42
    Felesleges rágni a gittet. Inkább örüljetek annak, hogy legális a film és zene magáncélú letöltése. Lehet itt jönni, hogy így-úgy igazságtalan de kíváncsi vagyok van e itt olyan, akinél nincs egyetlen darab letöltött mp3 sem. Nem hiszem el, hogy az a 30 forint annyira földhöz vágna bárkit is. Pendrive-ot se veszünk hetente ahogy hdd-t sem. És miért is vesszük a 300-500 GB-os HDD-ket a 100 db os hengeres DVD-ket? Nekem ne mondja senki hogy a családi fényképek tárolására, vagy mert annyi legális szoftverünk van... Persze vannak profi fotósok biztos, de azok meg keresnek annyit, hogy ne akadjanak fenn ezeken a dolgokon. Sokatokat az zavar, hogy egy DVDért kell plusz 30-40 forintot fizetni. Hát elmondom vannak nálunk sokkal nagyobb igazságtalanságok is. Inkább örüljünk annak, hogy a szép kis lewarezolt filmgyűjteményünk miatt nem kell bíróságra járkálni egyenlőre. Én egyáltalán nem vagyok kiakadva a jogdíjak miatt ugyanis írható DVD-re nincs igazán szükségem pendrive-ot 3-4 évente ha veszek, vinyot ugyszintén, akkor meg belefér. Engem igazán csak az zavar, hogy ezek a jogdíjak nem megfelelő arányban kerülnek elosztásra. Sokan úgy nézik, hogy mindannyian büntetve vagyunk. Lehet így is nézni meg jönni azzal hogy az ártatlanság vélelme meg ilyen magasztos dolgok. De összességében mi járunk jól. Persze sok tehetségtelen zenészt is eltartunk ezekből az adókból, de amíg nem kell letöltött zenék és filmek miatt bíróságra járkálni addig szerintem nem rossz megoldás ez. Ha valaki tud jobbat akkor hallgatom, mert tényleg érdekelne.