• bvalek2
    #94
    Szerény véleményem szerint itt a legtöbb keserű hozzászólás nem valami női vagy férfi problémáról szól, hanem egyszerűen emberi hibákról, mint az önzés, lustaság, felelőtlenség, stb. Ezekben mégis mi a férfi vagy nőspecifikus? Nem az a kérdés, hogy mi van az ember lába között, hanem hogy mi van a hátában (gerinc).

    Olvasva itt a marakodó hozzászólásokat, mi magyarok ennyire lesüllyedtünk a barbár nyugat szintjére? Nálunk a Honfoglalás előtt is voltak női nevek (a rómaiak az apjuk után nevezték el a lányokat, Julius -> Julia), nálunk a nők földet örökölhettek, továbbá olvasta itt valaki az Egri Csillagokat? A vacsoránál Török Bálintné ült az asztalfőn, Bálint úr pedig az asztalvégen...

    Ráadásul nálunk a főzés sosem volt női munka. Pörköltek, gulyás, halászlé, soroljam még? Akinek volt szerencséje két szülővel felnőni, az emlékezhet rá, hogy ezeket mindig az apukája készítette el, ezek férfiételek. Az anyukák tipikusan a szlávoktól, germánoktól átvett ételeket főzik.

    Néhány apróság, amiről annak idején tanultam:

    - A nők jobbak a figyelemmegosztásban. Ezért van az, hogy a nők mennek inkább bevásárolni, és alkalmasabbak vadászgép pilótának, ugyanaz a szellemi képesség kell mindkettőhöz. Halkan megsúgom, hogy ez miatt autót is jobban vezetnek... A férfiak inkább egy dolog alapos analizálásában és megtervezésében jobbak.

    - A férfi és női átlagintelligencia ugyanannyi, de más az eloszlás. A férfiak esetében gyakoribbak a szélsőségek, férfiból több a zseni és az elmebeteg is. Ez azért van sok esetben, mert nőkben a két X-kromoszóma kipótolja egymás (elkerülhetetlen) génhibáit, férfiakban viszont X és Y van, ha az egyik hibás, akkor hibás fehérjét is fog szintetizálni. Ez végső soron nagyobb szóráshoz vezet. Mellesleg ezért halnak korábban a férfiak.

    - Az emberi agyban külön terület foglalkozik a matematikai és zenei készségekkel. A férfiaknak az egyik agyféltekében foglal helyet, vele szemben a másik oldalon a beszédközpont van. A nőknek két beszédközpontja van, a matek és zene központ helyén van a másik... innen ered a reál-humán beállítottsági különbség.

    Ellenpéldákat mindenki tud mondani, ezek abból adódnak, hogy más szellemi képességek is kellenek ahhoz hogy valaki jó matekos legyen, pl. jó memória. Megfigyelhető, hogy egy jó matekos lány a sokkal jobb emlékezőtehetségével és figyelemmegosztási képességével kompenzálja a hiányosságait. Egy férfi szónok pedig a jó algoritmizáló képességét használja, hogy kiküszöbölje azt a hiányosságát, hogy csak egyetlen beszédközpontja van.