• mármindfoglalt
    #19
    Én nem rég vettem egy kis túra GPS-t. Igaz, hogy "csak" navigációra és helymeghatározásra alkalmas, és elég borsos árat el is kértek érte, de a világért nem cserélném le valami PDA-ra, vagy egyéb ilyen multifunkciós ketyerére. Az ugyanis nem vízálló, nem ütésálló, és folyamatos GPS használat mellett legjobb esetben is 6-8 óra alatt lemerül. Az enyém viszont két darab ceruza akkumulátorral 50 órát üzemel (és nem csak ezt írták róla), ráadásul ha ez nem lenne elég akkor kb. 2000 Ft-ért vehetek bele újabb két ceruza akkumulátort, nem pedig valami méreg drága spéci akkumulátort kell megvennem soktízezerért, az iPhoneról nem is beszélve, ahol ráadásul beépített aksi van, úgyhogy még cserélni sem lehet. Nem is értem hogy csinálhattak meg ilyen szarul egy ilyen drága telefont. Persze az Applenál csak a dizájn számít, a használhatóság nem, ilyen telefont úgyis csak azért vesz valaki, hogy villogjon vele.

    Tudom, hogy nem egy átlag felhasználó vagyok, és a hozzám hasonló emberek igényeinek kielégítése nem fog túl nagy hasznot hozni a cégeknek, de azért remélem, még egy darabig tartják magukat, és marad még valaki, aki valóban használható, jó minőségű eszközöket készít, nem valami ócskaságot.