22
  • Epikurosz
    #22
    Valóban szép ez a WayteQ N800-as. Én mindenesetre Alfredet tartanám egy olcsó megoldásnak, amit ez a másik olasz pali elindított. A beépített autós navigáció drága, és luxus lenne naponta mondjuk max. 2-3-4 órát használni (leszámítva a kamionosaokat vagy taxisokat), majd kiszállva a kocsiból otthagyni ebek harmincadjára.
    Sokkal olcsób megoldás egy olyan kis PDA-szerű, de nagyobb képernyővel rendelkező eszköz, amelyet vezetés után kiveszel a tartójából, beviszed a lakásodba, és egyszerűbb számítógépes feladatokra (e-mailezés, böngészés, film nézése, rádió hallgatása a konyhában mosogatás közben, vagy a fürdőszobában borotválkizás közben stb.) használsz. Vagy magaddal viheted gyalogos túrákra, kempingezésre is. Ez utóbbinál persze fontos lenne a további súlycsökkentés.
    El ne felejtsem, otthon a képet át kell tudnod adni a TV-nek.

    Lényegében, agy átlagembernek egy ilyen készülék már elég is lenne, nem lenne szüksége komolyabb PC-re.
  • mármindfoglalt
    #21
    Igen.
  • Epikurosz
    #20
    ez ugye Garmin?
  • mármindfoglalt
    #19
    Én nem rég vettem egy kis túra GPS-t. Igaz, hogy "csak" navigációra és helymeghatározásra alkalmas, és elég borsos árat el is kértek érte, de a világért nem cserélném le valami PDA-ra, vagy egyéb ilyen multifunkciós ketyerére. Az ugyanis nem vízálló, nem ütésálló, és folyamatos GPS használat mellett legjobb esetben is 6-8 óra alatt lemerül. Az enyém viszont két darab ceruza akkumulátorral 50 órát üzemel (és nem csak ezt írták róla), ráadásul ha ez nem lenne elég akkor kb. 2000 Ft-ért vehetek bele újabb két ceruza akkumulátort, nem pedig valami méreg drága spéci akkumulátort kell megvennem soktízezerért, az iPhoneról nem is beszélve, ahol ráadásul beépített aksi van, úgyhogy még cserélni sem lehet. Nem is értem hogy csinálhattak meg ilyen szarul egy ilyen drága telefont. Persze az Applenál csak a dizájn számít, a használhatóság nem, ilyen telefont úgyis csak azért vesz valaki, hogy villogjon vele.

    Tudom, hogy nem egy átlag felhasználó vagyok, és a hozzám hasonló emberek igényeinek kielégítése nem fog túl nagy hasznot hozni a cégeknek, de azért remélem, még egy darabig tartják magukat, és marad még valaki, aki valóban használható, jó minőségű eszközöket készít, nem valami ócskaságot.
  • AgentKis
    #18
    Azért mert ezek a GPS kütyük megálltak a fejlődésben, lassan a karórák is tudják amit ezek. Fejleszteni kellene kicsit, nem csak 320x240-ben nyomulni 3 colon. Egy kocsiba már ennél nagyobb kijelzővel, esetleg valamilyen internet elérést is lehetővé tevő eszközök lennének nyerők. Csak a mérettel lehet operálni, autóba nem cél a zsebrerakhatóság. Mondjuk ilyesmire gondolok: Ez már majdnem jó, dem miért nem merték 5-6 colosra tervezni, nem értem...
  • Epikurosz
    #17
    Jó az aláírásod! :-)
    Na, őszinte leszek. Én most cseréltem le SonyEricsson T610-esem - ami nagyon szívemhez nőtt, szerettem - egy XpressMusic 5800-asra. A GPS-e is picit csalódás, mert egy örökkévalóság, amíg befogja a műholdakat. Kettő: ha wifizek vele, úgy szívja az aksit, mint egy vámpír. Három: a netezés is béna, mert ugye ezeket az oldalakat nem mobilokra optimalizálták. Az SG-t sem.
  • Dynamic
    #16
    150k-ért lehet is...
    De ha valaki csak jó GPS akar, feleennyiből röhögve megússza.
  • Skareb
    #15
    HTC Touch Diamond2 + iGO8...valami tökély :)
  • csimmasz
    #14
    Ne is mond az én 2007 mazda 6-om ban is szar dvd-s rendszer van egy kalap dohány, uj térképért meg perkálhatsz a márkakernek megint egy halom pénzt.
  • T O M
    #13
    Renault-okba 150ezerért lehet TomTom navigációt rendelni, nagy képernyővel, memókarisat, úgyhogy nem kell félteni őket. Ami amúgy nagyon jó ár gyári GPS rendszerért, eddig minimum fél milla volt egy gyári gps az autókba.
  • gosub
    #12
    Az átlag autóban nemhiszem. Ott minden bizbaszt extrának számolnak, az ezeréves fordulatszám mérőtől kezdve a motoros ablakemelőn át a 100ftos krómcsíkig.
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Nem. Ez MDA maximum (egy mobil, combos PDA tudással). Mivel nem nagyobb lényegében, mint a régi fos nokia 3330-asom (azaz nem PDA méret), VISZONT kb. 2-3 nagyságrenddel nagyobb tudású (kőkor vs. Star Trek era). Gyakorlatilag mindent tud,a mire bármikor is szükségem volt, vagy lehet (kivéve talán a játékokat, arra mégiscsak kényelmesebb a PSP-m, bár van aki szeret ezeken a telókon játszani is, nekem körülményes).

    Aki meg a kijelzőméretre panaszkodik: Én rövidlátó vagyok ugyan, mégis kényelmesen elközlekedek akkor is, ha autós navigációnak használom a telót. 2.3-2.5 inch bővensok navira.
  • Polllen
    #10
    Az inkább egy pda, nem?:))) Bár feltételezem a cikk írójának az okostelefonban benne a van a mobiltelefon funkcióval ellátott pda is...;)

    Amúgy tény, hogy egy PDA már megfelelő méretű lehet navigációra, de azért a touch screen-nel nem rendelkező mobilok kijelzője sztem kicsi...(pl. n73-n lehetett navigálni csak éppen semmi értelme nem voltXD)
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Jelzem a gőzmozdonygyártás sem jó üzlet már nagytételben manapság... :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Édekes én kb. 3 éve beépített GPS-es, IGO-s telóval mászkálok autóval és nagyon megérte. ASUS P535. Nemtom miért pont MOST kezdenek parázni a fos navigációgyártók?!!?? Jópár éve látszik, hogy bukta lesz.
  • torcipepe
    #7
    Bluetooth-os GPS vevőt már 5000Ft-ért lehet kapni gyalogos használatra, azt pedig rengeteg eszközzel össze lehet kapcsolni. ha csak néha van rá szükség, akkor elég.
    autós, motoros, kamionos, stb. használathoz azonban inkább megéri külön navigációs készüléket venni, mint a mobillal szórakozni. ugyanis elég veszélyes is lehet, mikor egy nehéz helyzetben szólal meg a mobil és kapcsolja ki a navigációt.
  • Glutamin
    #6
    Szerintem meg előbb utóbb az autókban széria lesz a gps oszt kész.
  • tenkenorman
    #5
    hát jah. kijelző megvan. igo elfut egy csomó pda-n. de nem tudom milyen telefont kapsz 14 ezerért. gps-el...
  • kvp
    #4
    Halozatfuggoen, de husegesku nelkul mar van 14 ezer forint koruli 3g-s telefon gps-el, 2mp-es fenykepezogeppel es medialejatszoval, bar a kijelzoje eleg kicsi egy atlag pda-hoz kepest.
  • csimmasz
    #3
    Nyugodtan bekaphatják a nyalókát,szaros navigácio és még mindíg 100 euró alatt alig vannak.
    Akkor inkább teszek hozzá és veszek telót gps-el.
  • PoisonBorz #2
    Ez természetes, ugyanúgy járnak, mint az mp3 lejátszók, és az (olcsó) fényképezőgépek gyártói.
  • who am I 7
    #1
    Minnyá el is morzsolok egy könnycseppet értük..ha lesz időm