Baranta - tradicionális magyar harcművészet
  • Gerbill
    #64
    Persz én kötözködök, azt se tudod mit hogy hívnak és te kötsz belém . Amúgy középvonalnak hívják. Hidd el van olyan, amikor édesmindegy mit használsz, ez egyáltalán nem arról szól, hogy mindent úgy kell csinálni, ahog mondják, megtanultad a szabad küzdelmeknél az elsődleges cél, hogy megüsd az ellenfeled, hogy ezt jobbhoroggal felütéssel vagy egyenes ütéssel teszed teljesen mindegy. Vizsgán természetesen a tecnikák alkalmazását kell bemutatni, egymáson, magasabb sziteken(6-7) pedig már igazi legó fíling, ott találják ki a feladatokat és te rakod össze a tanult védekezéseket. Persze a Laborkörülmények között persze szépen működik minden de az utcán soha nem fogod tudni úgy megvédeni magadat. Az emin Boztepés példába nem belekötöttem, csak kijavítotalak, bár ha a nevét sem tudod, nem tudom mennyire ismerheted magát a stílust. Bejártál két hónapig és Brúsz lí vagy?:D
    Ezeket nem sértésből mondom, de ha valaki nem jár heti rendszerességgel, csak allott róla, akkor ne szóljon már le, hogy te nem értesz hozzá haver.