avagy a bűnözők.
  • sector512
    #734
    Hitler egy szociopata volt, aki hiányos tudásának, a környezetének és még ki tudja minek köszönhetően arra a következtetésre jutott hogy a zsidókat, cigányokat és homoszexuálisokat be kell gyűjteni munkatáborokba. Itt dolgoztatták és írtották őket. Ez történelmi tény, ha valaki veszi a fáradságot és utána néz igen sok bizonyíték van rá. Itt van jó pár kép Auswitzról. Én elég nehezen képzelek el ide boldogan szaladgáló zsidó gyerekeket, de lehet hogy az én fantáziám gyenge.
    A történelem során már elég sokszor bebizonyosodott szerintem hogy az olyan államforma ami ilyen szélsőséges alapelvekre épül és ennyire kizárja akármilyen kompromisszum lehetőségét, nem működő képes. Nem lehet begyűjteni és megölni egy kisebbséget sem és nem lehet a saját nézetünket ráerőszakolni másokra. Hiába vagy meggyőződve a saját igazadról, el kell fogadni hogy másnak más a véleménye és tiszteletben kell tartani. Bármilyen jövőbeli jóléti társadalmi rendszernek ez lehet csak az alapja, máskülönben egy idő után szükségszerűen diktatúra lesz belőle, az pedig senkinek sem jó.