
A topikban a személyeskedés, trollkodás nem elfogadott. A téma a magyar őstörténelem!
Mindenki szíveskedjen forrást, bizonyítást bemutatni az érvelésénél. (az értelmetlen vitákat kiküszöböli)
Akit sérelem ért, az lehetőleg ne álljon le vitázni a másik féllel, hanem írjon nekem (Zenty) privát üzenetet.
-
szenyor Lopez #5603 Én nem mondom, hogy tudom mi történt akkortájt. Csak van egy kép, ami úgy áll össze, hogy a részletek is logikusak. Tudjuk, hogy milyen feltételekkel kapta Hunfalvy az amnesztiát? Vajon volt mögötte egyéb megegyezés? Honnan a fenéből hozzak neked erre bizonyítékot???
Csak leírok tényeket:
- a Habsburg rendszer ellensége
- a szabadságharc bukásával bujkálnia kell
- 1850-ben amnesztiát kap
- 1851-ben pedig egy stabil jövedelmet biztosító állást egy állami intézményben (ami ugye Habsburg ellenőrzés alatt állt).
- a finnugorizmus mellett is csak ez után áll ki
- nem sokkal később kollégát kap, aki -mily véletlen- méginkább kiáll az elmélet mellett
- Később "saját" lapja lesz.
- fent említett kolléga gondol egyet és titkosít egy olyan leletet, mint a Tarih üngürüsz.
Szerinted ez így logikai bukfencektől mentes? Mert szerintem nem. Csak akkor van értelme, ha közben valami olyan is történt, amiről nincs tudomása a publikumnak.
Irányítani a múlt keresést nem csak erővel lehet. Elég, ha csak annyit mondtak nevezett úriembernek, hogy amnesztiát kap, támogatni fogjuk a jövőjét, soha szükséget szenvedni nem fog, de a mi általunk sugalmazott elmélet mellett kell kiállnia. Ellenkező esetben pár év várbörtön, teljes szakmai és anyagi ellehetetlenedés.
"Ez csak azért nem stimmel, mert ilyet az Udvar sosem csinált. "
Ez nagyon vicces! Szóval te ismered a habsburg udvar minden egyes döntését: publikust és titkosat egyaránt.... lol.