
A topikban a személyeskedés, trollkodás nem elfogadott. A téma a magyar őstörténelem!
Mindenki szíveskedjen forrást, bizonyítást bemutatni az érvelésénél. (az értelmetlen vitákat kiküszöböli)
Akit sérelem ért, az lehetőleg ne álljon le vitázni a másik féllel, hanem írjon nekem (Zenty) privát üzenetet.
-
TDantes #4079 Nem. Konstantin türköknek nevezi a magyarokat. ,,A türkök népe régen Kazáriához közel szerzett magának lakóhelyet, azon a helyen amelyet első vajdájuk nevéről Levédiának neveznek..."
Olvasd el
Nem tartom furcsának hogy a magyar krónikák nem említik az avarokat. Ugyanis egyetlen magyar krónikás se találkozott avarokkal. Anonymus krónikája a legkorábbi. A hun-magyar történetet ismerte, de az avarokat nem. Ebben nekem semmi furcsa nincs
Felmerülhetne a magyar nyelv is. Vagy akármilyen. De hogy bizonyítod? Sehogy. Egy avar régészeti leletet hiába vizsgálunk meg, nem derül ki mi volt az anyanyelve!