• Caro
    #21
    A vincsiknél a gyors forgással van baj, ha hozzáütődik a fej a forgó lemezhez, akkor azt alaposan végigkarcolja. Itt ilyen nem lehet, a pozícionálás sokkal gyorsabb, az adattároló réteg egy "buta" fémlap, vagyis olcsó, szemben az SSD-vel, olvasó'fej'ből pedig sokkal kevesebb van, mint ahány cella.
    Szóval a dolog úgy tűnik szépen kiküszöböli a vincsik gyengeségeit, de megtartja az előnyeit.
    Azonkívül lehet szidni a mozgó alkatrészeket, de milliárdnyi számítógépben működnek, és alig-alig akad ami elromlik. Nekem még mindig megvan a >20 éves MFM vezérlésű Seagate ST-225 vincsim (20MB), és le merném fogadni, hogy még mindig jó, csak sajnos elvesztettem a lezáró ellenállást hozzá, úgyhogy ezt nem tudom kipróbálni.
    Ezen kívül itt legalább nem kell a wear-levelinggel szenvedni, mint az SSD-knél.
    Szóval nem kell bevenni a memóriagyártó cégek propagandáját, a HDD egy nagyon jó és kipróbált technológia, a memória alapú SSD-k nagyrészét még mindig agyonveri lineáris olvasási sebességben.