tomcsa4#32
Hát az állatoknál sokkal több a hatalmi harc, mint az embernél. De nem is az állat-állat az érdekes, hanem az ember-állat kapcsolat.
Afrika, 80-as évek, nagy elefántirtás. A dolog az volt, ohgy a megvadult elefántok megtámadták az embereket és agyon taposták őket. Kezelhetetlenek lettek. Miért? Mert az ember terjeszkedik és nem képes felfogni, hogy az állatoknak mások a "szükségleteik", pedig ott élnek köztük. Az ember húzza össze magát, az állat nem képes rá. Egy állat állat, ember meg ember.
Nem szeretem azokat a dokumentumfilmeket sem, ahol a majmokat embereknek kiáltják ki. Csak azért, mert mondjuk 10 számot meg tud különböztetni (és többet sem, de erről kuss van) vagy mert elkapja a banánt stb. Attól még állat a majom és az is marad. És az ember aki, állat meg ami. Azaz személy és dolog. Sajnos ma a legtöbb ember helytelenül használja.
Volt egy nem reprezentatív felmérés és kiderült: a megkérdezettek nagyon nagy százaléka ugyanúgy vagy jobban kötődik a kutyájához, mint a gyerekéhez. No comment...illetve tudnám kommentelni, de most nem akarok káromkodni (anélkül meg nem megy:))