• szombi
    #10
    A szelektív konténereket lehet hogy egy kocsiba gyűjtik, de a kocsi különválasztja a 4-6 féle hulladéktípust.
    Te csak annyit látsz, hogy a hátulján beleöntik egymásután mindet, de onnantól külön gyűjtődik a kocsiban.
    Én inkább a szelektív gyűjtők otromba kialakítását nem szeretem, mert pl. az üveget egyenként kell beledobálni ahelyett hogy beleönthetném. NAGYON IDEGESÍTŐ!

    Az energiatakarékos izzó pedig valóban energiatakarékos, de nem mindegy milyet veszel. Ami "csak" 5x drágább a hagyományosnál, azok a kínai noném gagyik, igénytelen elektronikával kialakítva, élettartamuk alig haladja meg a hagyományosét, az elektronika melegszik mint az atom, legtöbbször ez száll el előbb, nem a fénycső.

    Érdemes márkás cuccot venni(pl. Tungsram, Philips), talán még az Osram is jó, bár ez utóbbi elektronikája sem valami tökéletes.

    Én otthon invertereket szereltem fel, amikre 40-60W - os fénycsöveket kötöttem rá. Nem búg, azonnal gyújt, nem villog, nem vibrál, nincs stroboszkóp hatás.
    Mivel csőről van szó, az se baj ha valaki belenéz, nem vakít el.