Mi a munkanélküliség oka?
  • okmt
    #652
    http://www.jogiforum.hu/forum/16/28643


    namostmivan # e-mail 2011.07.18. 22:56

    Szép estét!Én dolgoztam 1 földhivatalba biztonsági őrként.Első nap jött a főnök mindent megbeszéltünk, sajna beugrottam annak, hogy holnap hozza a papírjaimat most nem tud bejelenteni aznapra.Nem láttam többet.2naponta hívtam mi van ezzel a dologgal hiába.Aztán fizetéskor azt mondta, majd megbeszéljük.A fizum meg a bejelentést is.Eltelt 2 hét (mindennap hívtam, az utolsó napokba fel se vette)amikor felvette szóltam neki 2 napig nem tudok jönni.Gondoltam utánajárok a dolgoknak.Amikor 2 nap után bementem már 1 új kolléga volt ott és közölte adjam oda a cuccaim és jobban teszem ha még ügyfélként se vetődök arra.Hívtam a főnököt 20x és fel se vette.A földhivatali dolgozók egyike hívta, annak rögtön felkapta.Átadta nekem.Ekkor üvöltött a főnök velem hogy állítólag 2 napja üldöznek a pénzemmel hogy odaadják nekem, és most is ott vannak a hivatalba csak én nem vagyok sehol biztos otthon vagyok és ne hazudozzak hogy bent vagyok stb.Ezt úgy hogy 1 tucat földhivatali dolgozó hallotta ,akik nem kicsit elképedtek ezen.Átmentem a földhivatal vezetőjéhez szóltam neki erről de mondta ez nem az Ő dolga.Mondtam tudom, csak jeleztem.Elindultam a kamarához.Közbe felhívtak a fönökök és közölték bármilyen lépést teszek "nem lesz jó vége" és "igy iskellemetlenséget okoztam nekik örüljek hogy annyival megúszom hogy nem fizettek ki."Mondtam nem félek elmegyek a rendőrségre.Megmondta:1. összetöreti kezem-lábam.2. úgyse megyek semmire.A kamarába mondta a jogász:Ez van ,ezt beszívtam. Közbe jött a belső infó:a cég vezetője bement személyesen és meg tudta mutatni a vezetőknek , hogy hazudok és valami papírt mutogatott hogy és átvettem a fizum.Ennyivel lezárta a földhivatal.Illetve mégse. Ugyanis ki kellet várnom az és végét ugyanis a barátnőm is ott dolgozott és féltettem tőlük.Viszont a földhivatal vezetői TUDTÁK hogy sumákolás van, mert mondta nekik a párom hogy pénz sehol.Ő jóba volt a vezetőkkel de valamiért megfelelt nekik hogy (mint késöbb kiderült) zsinórba a 3. "így járt" emberke voltam márciusba.Januárba kezdett ott a cég.Minden hónapba a legnagyobb óraszámú embernek addig nem fizettek míg el nem ment..Na mind1.Elmentem viszont akkor még izibe a Fővárosi munkafelügyelethez és a jelenléti ívet lemásolva elmondtam mi történt.Kimentek és 70 tanú ellenére(akik tudtak volna mondani nekik ezt-azt és akartak is) vigyorogva megbeszélték, hogy és soha nem is dolgoztam ott.Senkit meg se kérdeztek az ott dolgozok közül csak az örök főnökeivel beszéltek.Bezzeg ilyenkor tudnak jönni a górék.Ment bejelentés az APEH-hoz is. Kimentek persze minden rendben volt.Ők is kaptak 1 példányt a jelenléti ívből.Valamiért nem kérdeztek rá erre-arra pedig nyilvánvaló volt mi folyik ott.A céget is megsasoltam.A Cégbirósági bejegyzés szerinti címen sose látták őket.Ill. béreltek irodát de csak napi 5 panaszos jött behajtani a fizujukat.a 2. fellelhető címen bérleti díjtartozás illetve "balhés cég" megjegyzéssel kidobták őket.A hivatalos mindenhol bejelentett telefonszámuk pedig "Szabó bácsié" aki soha a büdös életbe nem hallot erről a cégről de szétzaklatják a cég miatt és le fogja cserélni a számát.A rendőrség a fentiek alapján semmi törvénytelent nem talált. A cég a mai napig ott van a födhivatalba és élnek mint marci hevesen.Tudom hogy mikor megy be oda, aki benyelte 1.5 havi fizum ,de maximum elverném és lenne utána 3 évem gondolkodni a sitten milyen ügyes vagyok.Hozzáteszem bejelentve nem voltam de van elég tanú arra amiket elmondtam és senki nem is akar foglalkozni ezzel.Pedig van 1-2 törvénytelen a leírtakba.(Tippre:Adócsalás,csalás,lopás,sikkasztás,fenyegetés,jogaim korlátozása,magánokirathamisítás) .Semmi esetre se törvényes náluk semmi