657
Mi a munkanélküliség oka?
  • mester1987
    #657
  • mester1987
    #656
    Számos ok a a munkanélküliség oka :D
  • YMan
    #655
    perszepersze
  • bogugergo
    #654
    Sok embernek van ma szüksége jövedelem kiegészítésre. Ezért úgy gondoltam, hogy felkínálom a segítő szándékom, egy Internetes munkát, amit otthonról kényelmesen eltud végezni, még a fő állása mellett is. Ha érdekli kérem jelezzen és bövebb informácioval látom el. Üdv bogugergo
  • Willenbrock
    #653
    A vagyonőri cégekre gyakran jellemzőek hasonló dolgok.Ritkán jelentenek be,de akkor sem a teljes bérre.Mert vagy teljes bérre bejelentenek de akkor olyan keveset fizetnének hogy senki nem vállalná a melót vagy marad az hogy kevesebbet adóznak és akkor viszonylag elfogadható fizetést tudnak adni.
    Fontos munkábaállás előtt szerződést kötni mert így tényleg nem tehet az ember semmit-széllel szemben nem lehet pisilni...
    Egyébként ilyen durva visszaéléseket azért tehetnek meg mert a vagyonőri foglalkozást nem tekinti a közvélemény sem munkának,senki nem veszi komolyan.Még mindíg el van könyvelve úgy hogy ez egy portás meló ami nyugdíjasoknak való-néha így is van,de ez munkahelyfüggő.Pl. reptéren vagy egy nagy multinál igenis sok feladat van és gyakran sokat kell dolgozni magas óraszámban, a védelmi követelmények ugyanis kiszélesedtek.Szóval a társadalmi megvetés az egyik oka szerintem annak hogy sokan úgy érzik egy vagyonőrrel szinte mindent megtehetnek.
  • okmt
    #652
    http://www.jogiforum.hu/forum/16/28643


    namostmivan # e-mail 2011.07.18. 22:56

    Szép estét!Én dolgoztam 1 földhivatalba biztonsági őrként.Első nap jött a főnök mindent megbeszéltünk, sajna beugrottam annak, hogy holnap hozza a papírjaimat most nem tud bejelenteni aznapra.Nem láttam többet.2naponta hívtam mi van ezzel a dologgal hiába.Aztán fizetéskor azt mondta, majd megbeszéljük.A fizum meg a bejelentést is.Eltelt 2 hét (mindennap hívtam, az utolsó napokba fel se vette)amikor felvette szóltam neki 2 napig nem tudok jönni.Gondoltam utánajárok a dolgoknak.Amikor 2 nap után bementem már 1 új kolléga volt ott és közölte adjam oda a cuccaim és jobban teszem ha még ügyfélként se vetődök arra.Hívtam a főnököt 20x és fel se vette.A földhivatali dolgozók egyike hívta, annak rögtön felkapta.Átadta nekem.Ekkor üvöltött a főnök velem hogy állítólag 2 napja üldöznek a pénzemmel hogy odaadják nekem, és most is ott vannak a hivatalba csak én nem vagyok sehol biztos otthon vagyok és ne hazudozzak hogy bent vagyok stb.Ezt úgy hogy 1 tucat földhivatali dolgozó hallotta ,akik nem kicsit elképedtek ezen.Átmentem a földhivatal vezetőjéhez szóltam neki erről de mondta ez nem az Ő dolga.Mondtam tudom, csak jeleztem.Elindultam a kamarához.Közbe felhívtak a fönökök és közölték bármilyen lépést teszek "nem lesz jó vége" és "igy iskellemetlenséget okoztam nekik örüljek hogy annyival megúszom hogy nem fizettek ki."Mondtam nem félek elmegyek a rendőrségre.Megmondta:1. összetöreti kezem-lábam.2. úgyse megyek semmire.A kamarába mondta a jogász:Ez van ,ezt beszívtam. Közbe jött a belső infó:a cég vezetője bement személyesen és meg tudta mutatni a vezetőknek , hogy hazudok és valami papírt mutogatott hogy és átvettem a fizum.Ennyivel lezárta a földhivatal.Illetve mégse. Ugyanis ki kellet várnom az és végét ugyanis a barátnőm is ott dolgozott és féltettem tőlük.Viszont a földhivatal vezetői TUDTÁK hogy sumákolás van, mert mondta nekik a párom hogy pénz sehol.Ő jóba volt a vezetőkkel de valamiért megfelelt nekik hogy (mint késöbb kiderült) zsinórba a 3. "így járt" emberke voltam márciusba.Januárba kezdett ott a cég.Minden hónapba a legnagyobb óraszámú embernek addig nem fizettek míg el nem ment..Na mind1.Elmentem viszont akkor még izibe a Fővárosi munkafelügyelethez és a jelenléti ívet lemásolva elmondtam mi történt.Kimentek és 70 tanú ellenére(akik tudtak volna mondani nekik ezt-azt és akartak is) vigyorogva megbeszélték, hogy és soha nem is dolgoztam ott.Senkit meg se kérdeztek az ott dolgozok közül csak az örök főnökeivel beszéltek.Bezzeg ilyenkor tudnak jönni a górék.Ment bejelentés az APEH-hoz is. Kimentek persze minden rendben volt.Ők is kaptak 1 példányt a jelenléti ívből.Valamiért nem kérdeztek rá erre-arra pedig nyilvánvaló volt mi folyik ott.A céget is megsasoltam.A Cégbirósági bejegyzés szerinti címen sose látták őket.Ill. béreltek irodát de csak napi 5 panaszos jött behajtani a fizujukat.a 2. fellelhető címen bérleti díjtartozás illetve "balhés cég" megjegyzéssel kidobták őket.A hivatalos mindenhol bejelentett telefonszámuk pedig "Szabó bácsié" aki soha a büdös életbe nem hallot erről a cégről de szétzaklatják a cég miatt és le fogja cserélni a számát.A rendőrség a fentiek alapján semmi törvénytelent nem talált. A cég a mai napig ott van a födhivatalba és élnek mint marci hevesen.Tudom hogy mikor megy be oda, aki benyelte 1.5 havi fizum ,de maximum elverném és lenne utána 3 évem gondolkodni a sitten milyen ügyes vagyok.Hozzáteszem bejelentve nem voltam de van elég tanú arra amiket elmondtam és senki nem is akar foglalkozni ezzel.Pedig van 1-2 törvénytelen a leírtakba.(Tippre:Adócsalás,csalás,lopás,sikkasztás,fenyegetés,jogaim korlátozása,magánokirathamisítás) .Semmi esetre se törvényes náluk semmi
  • Slayerboy
    #651
    Úgy mondom, hogy ez vagy megvan vagy nincs. Tehát nyilván fontos egy feleség, aki lelkesít, de ha nincs akkor hirtelen összeszedünk egyet és kipipáljuk az 5-ös pontot? Nem.. és nyilván enélkül is sikerülhet. Amúgy ez az élet minden részén fontos.
  • Slayerboy
    #650
    "És eltalálni azt a minimális összeget a munkásoknak, amennyiért még épp nem hagynak ott."

    Ezt én is egy rossz munkaadó példájára írtam. Nyilván geciség, de így van sok helyen.
  • YMan
    #649
    az összes egyformán fontos :)

    Dream: az hogy egy páron már túl vagyok, nem azt jelenti hogy egy született balek vagyok aki nem képes feladni ..:) Ha érdekel leírom tömören..

    Kitaláltuk négy haverommal hogy csinálunk egy közös céget, volt közöttünk 2 hardveres és 2 programozó, hogy pénzzé tegyük a tudásunkat. Demócsapatban voltunk együtt, gondoltuk miért ne működne a dolog a gazdaságban is. Sajnos nem működött, mert ugyan a főállás mellett én foglalkoztam a cég ügyeivel is, a többiek azt gondolták majd a többi 3 dolgozik.. :) Az ilyenből rövid úton célszerű volt kilépni és el is jöttem három hónap után. Beleuntam hogy könyörögjek. Aztán kiváltottam az egyéni vállalkozóit, azzal dolgoztam éveket. Akinek volt ilyen az tudja hogy szarba se nézik az egyéni vállalkozókat, pedig hülyeség mert egy kft-vel szemben korlátlan a felelőssége, de mindegy.. időközben összeakadtam egy befektetővel akivel meg egy programozó barátommal csináltunk egy kft-t, egy bizonyos fajta szoftver előállítására, amiben vállalkozóként sikeres voltam, de itt lett volna tőke arra hogy mi adjuk ki a dolgainkat, és így komolyabb felállásban a külföldi értékesítés volt a cél. Két évig csináltuk, akkoriban ütött be a recesszió (2002 körül) és itthon bedöglött a piac. Szépen be is állt a pénz, így a külföldi dolog kifejlesztéséhez nem jutott már. Sajnos abba kellett hagyni, pedig mi is beletettünk ketten annyit közben mint a befektető. 2003 végén csináltam egy Bt-t amiben webes dolgokkal kezdtem el foglalkozni, és azóta is azt csinálom, ez szerencsére megy. Hol egyedül, hol alkalmazottakkal dolgoztam, most pedig külsős alvállalkozókkal ha kell. Amint láthatod kipróbáltam többféle társas és egyéni konstrukciót és vállalkozási formát, egyedül Rt.-m nem volt még :) (még lehet.. :P) Nem mondom hogy nem dolgoztam rommá magamat az elmúlt 15 évben, viszont egyszer se sírt a szám a szerencsétlen sorsom miatt.

    "És eltalálni azt a minimális összeget a munkásoknak, amennyiért még épp nem hagynak ott."
    Ebből is látszik a tapasztalatlanságod.. egy angol faszitól hallottam azt az angol mondást, "Ha mogyoróval fizetsz, mókusok fognak dolgozni"
    fizethetsz annyit hogy éppen ne halljanak éhen, de az első adandó alkalommal pattannak/meglopnak/lógnak/fusiznak valójában egyik se jó. Egy cég bevétele nem attól "terem" hogy van a cég és kész, termelni is kell valakinek.
  • SötétBarom
    #648
    4től jönnek az aranyszabályok ;)
  • Slayerboy
    #647
    1. 4-től hülyeség.
    2. "Én már egy páron túl vagyok"--> szal a jelenlegi (ha van) előttiek befuccsoltak? :o
  • YMan
    #646
    "Sztem ahoz, hogy alapíts egy céget jó ötlet kell és pénz. Ennyi. És eltalálni azt a minimális összeget a munkásoknak, amennyiért még épp nem hagynak ott.. És ez a baj.. :S"

    szerintem inkább ne alapíts céget .. :) Én már egy páron túl vagyok, ha érdekel a tapasztalatom megosztom:

    Ahoz hogy céget alapíts ma már nem kell csak egy kis pénz, kb 120e forint + az indulótőke
    Ahoz hogy MŰKÖDJÖN a cég kicsit több kell mint egy jó ötlet..

    1. Az induló időszakra tőke, hogy legyen miből enned amíg termelni kezd.
    2. Kapcsolatok hogy ne legyen hosszú az induló időszak, ez lehet akár korábbi melóhelyről lenyúlt ügyfél (fúj, de sokan csinálják ezt)
    3. Megfelelő infrastruktúra a munkához. (pl: ne egy rozzant hokedlin a sufniban egy 286os PCvel akard megváltani a világot ami lefagy és tönkremegy naponta 5x)
    4. egy jó és olcsó könyvelő
    5. jó barátok/barátnő/feleség aki nem hagyja hogy feladd túl hamar és lelkesít.
    6. jó és KIDOLGOZOTT ötlet.
    7. az adott területen szakmai tapasztalat... ez elengedhetetlen, különben igen sokára leszel profittermelő.
    8. több szakmánál kérnek iskolai végzettséget is..
    9. ne legyél lusta akár fél éven keresztül dolgozni hétvégén is
  • Slayerboy
    #645
    Hát ez az.. de mondjuk nem túl durván, nem túl feltűnően de szép lassan az agyára megyek a főnöknek? :D
  • GregSB
    #644
    Az nem túl jó ajánlólevél egy új munkahelyre :P
  • Slayerboy
    #643


    És mi van, ha direkt elcseszem a melót h kibasszanak?
  • Willenbrock
    #642
    Új törvénnyel büntetik a munkavállalót.Ha felmond nem kap 90 napig álláskeresési segélyt.Csak akkor kap ha a munkaadó mond fel.Nálam így volt.Hát csesszék meg!Igenis hogy felmondtam mert jogom van hozzá!!!És ha kell kivárok 90 napot és fel fogom venni a qrva segélyemet mert az jár!!!
  • [HUN]FaTaL
    #641
    És közben várod a sült galambot. Partnereket nem fog neked a munkás keresni, úgyhogy ez hülyeség.
  • Ronny
    #640
    " Szóval minden sikeres cég mögött jól dolgozó szakemberek vannak nem pedig egy jó főnök."

    A szocializmusban - és ma még állami kézben lévő vállalatoknál - talán így volt...
  • Slayerboy
    #639
    Sztem ahoz, hogy alapíts egy céget jó ötlet kell és pénz. Ennyi. És eltalálni azt a minimális összeget a munkásoknak, amennyiért még épp nem hagynak ott.. És ez a baj.. :S
  • [HUN]FaTaL
    #638
    Egyetértek abban, hogy jobban meg kéne fizetni a munkásokat, de semelyik nagy cég nem hírtelen lett milliomos, az alapítő főnöknek nagy szerepe van benne. Nyílván nem a 20. nagyfőnökről beszélek, aki már tényleg nem csinál semmit, mert elviszi magát a cég.
  • Slayerboy
    #637
    Azért ez túlzás, már csak azért is, mert a kukásnak nem kell nagy tudás és időbefektetés, hogy megtanulja a munkáját. Viszont egy cégnél nem az kéne, hogy a főnök mereszti a seggét a bőrfotelban ömlik a lé az ölébbe a munkások meg semmit nem kapnak szinte. Pedig azt a pénzt ők csinálják meg. Szóval minden sikeres cég mögött jól dolgozó szakemberek vannak nem pedig egy jó főnök.
  • SötétBarom
    #636
    És szerinted mi az emberséges?
  • Rundstedt17
    #635
    nemcsak,csak nem éppen emberséges rendszer
  • GregSB
    #634
    Jó mindegy, ne menjünk bele olyan vitába hogy melyik rendszer jobb vagy rosszabb, az a lényeg hogy nyugat európában és amerikában egy alsóbb osztályból származó gyereknek rohadtul nem egyszerű kifizetni aa felsőokatási képzését, mégis működik ez a rendszer és nem csak gazdagok járnak kint egyetemekre.
  • GregSB
    #633
    Ja és mielőtt beszólnátok hogy miért a minimálbéreseket veszem: azért mert itthon is nekik lenne gond a suli fizetése. Rengeteg középosztálybeli évfolyamtársam van az egyetemen költségtérítéses szakon, akiknek a családjai ki tudják fizetni különösebb gond nélkül a 200ezer Ft-ot félévente.
  • Rundstedt17
    #632
    Ferdítesz
    USA-nak is van adósága....fegyverek miatt persze,a többit leszarják
    adóságunk csak a rendszer vége felé alakult ki.az elmúlt években nőtt meg nagyon....
  • GregSB
    #631
    Te meg nyögd ki szépen, hogy egy jobb amcsi, németországi, angliai egyetemen mennyi egy szemeszter? Megsúgom, hogy sok helyen több mint 1 millió Ft, van ahol már a 2 felé közelít. És akkor még nem elit iskoláról beszélünk, azoknál egy félév 4 millió Ft-nál kezdődik.

    De játszunk el kicsit a számokkal. USA-ban minimálbér államonként változik, vegyük mondjuk Kaliforniát, ott kicsit magasabb és amúgy is ott vannak az USA legjobb egyetemei. $8/óra ott a minimálbér. Heti 40 órával számolva évi 2080-at dolgozik egy átlagos teljes munkaidős munkás. 2080 * 8 = 16640 Dollár. Az havi 1386 dollár, azaz 8320 dollár fél évre.

    Ebből is látszik, hogy egy minimálbéren lévő családnak azért nem olyan hűdeegyszerű ott sem kiadni félévente 5-6 ezer dollárt egyetemre (és akkor erre még rájönnek az egyéb taníttatással járó költségek), pláne ha csak 1 kereső szülő van, és azért ez nem olyan ritka eset.

    Csak tudod ott (és nyugat európában) az emberek nem egy olyan rendszerben éltek évtizedeken keresztül, amiben ingyen az emberek segge alá toltak mindent (az államadósság közben meg szépen nőtt), hanem hozzá vannak szokva hogy a jobb életért bizony meg kell küzdeni.
  • [HUN]FaTaL
    #630
    Jólvan igazatok van. :)

    Bár a prostit meg a hasznosságot kétségbe vonnám de értem hogy mire gondolsz. Egyébként amilyen dzsuvában, koszban dolgozik egy kukás, több fizut érdemelne. Én pl. nem csinálnám semennyiért, nemhogy ennyiért.
  • sz4bolcs
    #629
    Na figyelj, mindent meg kell ideologizálni és akkor lesz értelme. Néztem pár élő közvetítést a Parlamentből, ott is ezt csinálják, és működik. Tehát:

    A megbecsült és a hasznos szakma nem ugyanaz. A kukás nem megbecsült, de hasznos szakma. Azért nem megbecsült, mert bárki el tudja látni a feladatot, alig kell hozzá képzés, ezért senki nem pótolhatatlan. Viszont hasznos, mert minden kedden, és csütörtökön elviszik a szemetet, amit én nem tudnék hova tenni.
    Ugyanez a helyzet a prostikkal. Nem megbecsült, de hasznos szakma. :D

    Nos, hogy tetszik? :D
  • Vlala #628
    Viccesek vagytok, ahogy egymás szavain lovagoltok a probléma kivesézése helyett. ^^
  • Danny1987
    #627
    nyögd ki szépen mennyi amerikában az átlagkereset?
    Mennyi itthon?
    Talán ha csökkentenék az adót és a járulékokat akkor járható lenne az út.

    De igy hogy szorongatnak meg még egyszer befizettetik veled amit egyszer már bőven befizettél az bunkóság.
  • [HUN]FaTaL
    #626
    És ennek a mondatnak amit leírtál van értelme szerinted?:DDD


    Szerintem azt kell megbecsülni és megfizetni ami értelmes munka. :D
  • sz4bolcs
    #625
    Sőt, lehet, még vannak ennél a kettőnél sokkal hasznosabb szakmák is, csak őket sem kell megbecsülni, megfizetni. :-)
  • FlyHigh
    #624
    Részben én is fizikai munkát végzek, nekem nincs vele bajom. Aki emiatt lenéz valakit, az a saját szegénységéről állít ki bizonyítványt.
  • sz4bolcs
    #623
    "Ha szellemi munkát vesszük két megbecsülendőt látok csak:mindenekelőtt az orvos,illetve mérnök." - Ezt írta. Nem azt, hogy hasztalan, csak azt, hogy ők nem érdemelnek kitüntetett fizetést. :D
    Tehát vannak még ugyanilyen hasznos szakmák, csak őket nem kell megbecsülni, és megfizetni. xDDD
  • Rundstedt17
    #622
    Te barom,azt mondtam hogy az orvosi munka és a mérnöki megbecsülendő.Baromka hol írtam hogy hasztalan?
  • [HUN]FaTaL
    #621
    Semmilyen munka nincs rendesen megfizetve.
  • [HUN]FaTaL
    #620
    Hol mondtam olyat, hogy jól megfizetik te barom? Azt mondtad hogy a szellemi munkák a mérnökön és az orvosokon kívül hasztalan. Erre mondtam hogy hülye vagy, ennyi.
  • Rundstedt17
    #619
    Így van,aztán amikor megemlíti az ember akkor még felháborodnak hogy akkor a szellemi munka haszontalan?nem,itt arról van szó hogy egy munkás is érdemelne annyit mint egyes szellemi nagyon dolgos ember....
  • Laceee
    #618
    Magyarországon se emberileg se anyagilag nincs megbecsülve a szakmunka.