Mi a munkanélküliség oka?
-
#160
"hogy ne legyen energiájuk és idejük a rendszer hazugságaira rájönni, az ellen szervezkedni.
De az a rendszer megszűnt"
Dehogy szűnt meg, most is egy nagy hazugság a rendszer, az egész világé, ergo most is érdekük lefárasztani, de ennek szerepét a média vette át, ott megy az agymosás.
"viszont ugyanúgy 5x annyi a tananyag történelemből, irodalomból, mint más országokban. És azért valljuk be a 21. században kevés ember él meg olyan foglalkozásból, amihez a történelem és az irodalom 100%-os ismerete szükséges."
Irodalom szart sem ér, TÉNY főleg beteg drogosok, elmebetegek, pszichopaták műveit kell elemezgetni(belemagyarázni minden hülyeséget), értelmük 0.
Viszont a történelem nagyon is hasznos, és fontos LENNE, ha a tényeket tanítanák, és nem kiszínezve ahogy most ("hitler a sátán, a gonosz maga, sztálin meg egy roszkisfiú, aki tett pár apró jelentéktelen csínyt"), mert a történelemből ismered meg a jelent is, úgy tudsz SAJÁT véleményt alkotni valamiről amiben élsz.